Türk Hava Yolları'na Telefonla Ulaşma

Türk Hava Yolları ile iletişime nasıl geçilir ? Bu soruyu günde yüzlerce, havayolu yolcusu sormaktadır. Bu sorunun cevabı; telefonla THY’ye ulaşmak isteyen yolcular 0850 840 48 31’i arayabilirler.

THY Bilet Hattı Telefon  0850 302 54 93

Türk Hava Yolları iletişim numarası nedir

Makalemizde şu alt başlıkları okuyabilirsiniz;

Türk Hava Yolları; Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu firmasıdır. Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük havayolu firmalarından bir tanesidir. Merkezi, 2020 yılına kadar İstanbul Atatürk Havalimanı olan Türk Hava Yolları, daha sonra İstanbul Havalimanı’na taşımıştır.

Türk Hava Yolları iletişim'in uçmuş olduğu noktalar, destinasyon olarak Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Amerika vs. gibi hemen hemen bütün Dünya’daki destinasyonlara direkt olarak yada aktarmalı olarak sefer düzenlemektedir. Türk Hava Yolları; Avrupa ve Dünya’nın önde gelen birçok havacılık ödülüne layık görülmüştür.

Bu ödüllerin en büyüklerinden bir tanesini örnek vermek gerekirse, AviRate tarafından 5 yıldızlı küresel havayolu ödülüne layık görülmüştür.

Skytrax’ın 2016 yılında, üst üste 6. Kez Avrupa’nın en iyi havayolu ödülüne layık görülmüştür. Bu ödülün özelliği ise, ilk defa 6 sefer bir havayolunun üst üste almış olmasıdır. Daha sonra Dünya’nın en saygın kuruluşlarının toplandığı Star Alliance üyesi oldu.

THY iletişim, ilerleyen zamanlarda Almanya’nın en büyük havayolu firması olan Lufthansa Havayolları ile ortaklaşa olarak SunExpress Havayolları’nı kurdu. SunExpss Havayolları’nın kuruluşundan sonra, sektörde her geçen gün daha da yer bulmayı başaran bayrak taşıyıcı havayolu firmamız, alt kuruluşu olarak Anadolu Jet Havayolları’nı kurdu.

SunExpress Havayolları

SunExpress Havayolları Hakkında

SunExpress Havayolları; merkezi Antalya’da bulunan, daha çok turizm bölgelerinde uçuş ve yolcu taşıma hizmeti veren Türkiye’nin en büyük havayolu firmalarından bir tanesidir. Merkezi Antalya olarak kayıtlarda geçmesine rağmen, uçuşlarının yarıya yakınını İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir.

Son zamanlarda, İzmir’den ve Antalya’dan Lefkoşa Ercan Havalimanı’na da seferler düzenlemektedir. Hisseleri %50 Türk Hava Yolları, %50 Lufthansa Havayolları’na ait olan SunExpress Havayolları; her geçen gün uçuş ağını ve yolcu sayısını arttırmayı başaran ender havayolu firmalarından bir tanesidir. 

1989 yılında ilk charter uçuşlarını düzenleyen SunExpress Havayolları; başlangıç olarak Almanya’nın Frankfurt, Düsseldorf şehirlerinden Türkiye’ye düzenlemiştir. Çok uzun bir süre Avrupa ile Antalya arasında köprü vazifesi gören havayolu, daha sonra iç hat seferlerine de ağırlık verdi.

THY Şubesi Telefon Numarası
THY Bilet Telefon (0850) 302 54 93
THY Bilet Hattı (0850) 840 48 31
İstanbul Havalimanı THY (0216) 456 97 11
İstanbul THY (0216) 456 97 11
Almanya THY 0850 302 54 93
Fransa THY 0850 840 48 31
Amerika THY 0850 840 48 05
Rusya THY 0850 303 07 87
Şanlıurfa THY (0414) 988 01 61
Ankara THY (0312) 988 14 52
Muğla THY (0252) 988 01 66
Antalya THY (0242) 988 01 66
Gaziantep THY (0342) 988 01 61
İzmir THY (0232) 988 10 17
Anadolu Jet Havayolları

Anadolu Jet Havayolları Hakkında

Anadolu Jet Havayolları; 2008 yılının Nisan ayında, Türk halkının birçok kesiminin havayolu yolculuğu ile ilk tanışması amacıyla kurulmuştur. 2020 yılının sonlarına doğru, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yurtdışı seferlerine başladı.

Anadolu Jet Havayolları; Türk Hava Yolları’nın yurtiçinde sefer düzenlediği, merkezi Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanında bulunan low-cost modeli uygulayan baraşılı bir havayolu firmasıdır.

Başlangıç olarak 5 uçakla operasyonlarına başlayan Anadolu Jet Havayolları, günümüzde 40’a yakın son model uçaklarla yolcularına hizmet vermektedir.  Uçuş noktası olarak, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hemen hemen bütün Türkiye’ye sefer düzenlemektedir.

Satış kanalı olarak Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden de satın alınabilen Anadolu Jet Havayolları, bilet kuralları bakımından THY’nin biletleri ile farklılıklar göstermektedir.

Low-Cost Havayolu nedir?

Low-Cost Havayolu Nedir?

Türkiye’de ve Dünya’da son zamanlarda sıkça duyulan low-cost havayolu ne demek? Bu sorunun cevabını örnek vererek açıklayabiliriz.

Bazı havayolu firmalarında, uçak bileti satın alırken, ücrete koltuk seçimi, ekstra bagaj veya tarih değişikliği gibi durumlarda herhangi bir cezai işlem uygulanmayacak şekilde herşey paket şeklinde sunulur. Bu durum, uçak biletlerinde fiyatın, diğer havayolu firmalarının biletlerine göre daha yüksek olmasına sebep olmaktadır.

Low-cost uygulaması ise; sadece uçak bileti satın alıp, ekstra hizmetleri istemeyen, fiyat önemli olan uçuşları gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. Peki bu havayollarında, koltuk seçimi veya uçak bileti değişikliği yapılamıyor mu?

Böyle durumlar, her havayolu firmasında olduğu gibi, low-cost havayolu firmalarında da her türlü ekstra hizmeti ücret ödeyerek satın alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları tarihçesi

Türk Hava Yolları İletişim Tarihçesi

Türk Hava Yolları iletişim; 20 Mayıs 1933 tarihli 2186 sayılı kanunla kurulmuştur. İlk adı Havayolları Devlet İşletme İdaresidir. Daha sonra hem telafuzu, hem de daha modern bir izlenim uyandırmak amacıyla, ismini Türk Hava Yolları olarak değiştirilmesine karar verildi.

THY iletişim hattı, kurulduğu ilk 2 sene içerisinde Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı bir kuruluş olarak hizmet vermiştir. Daha sonra Bayındırlık Bakanlığı’na devredildi. Türk Hava Yolları, ilk kurulduğunda 5 uçak ve 23 koltuk kapasiteli olarak hizmet hayatına başlamıştır.

Türk Hava Yolları IATA üyesi olan, uluslararası saygınlığı olan en büyük havayolu firmalarından bir tanesidir.

Star Alliance Nedir?

Star Alliance Nedir?

Star Alliance; Almanya’nın Frankfurt şehri merkezli olarak, küresel birçok havayolu firmasının ittifak yaptığı bir kuruluştur. Dünyanın en büyük havayolu firmalarından olup, Star Alliance üyesi olan bazı firmalar; Lufthansa, Air Canada, United Airlines vs. Star Alliance topluluğuna üye olan havayolu firmaları Dünya’da ortalama 193 ülke, 1,350 havalimanına direkt uçuş gerçekleştirmektedir.

IATA Nedir?

IATA Nedir?

IATA; Uluslararası Hava Taşımacılığı birliğinin baş harflerinin kısaltılmasıdır. Türkiye’de ve Dünya’da IATA’ya bağlı olmadan tarifeli seferler düzenlemek mümkün değildir. IATA’ya sadece havayolu firmaları üye olabilmektedir.

IATA’ya üye olabilmek için belli bir kapasiteye sahip olup, belli bir hizmet kalitesine sahip olmak gerekmektedir.  1919’da kurulan IATA, günümüze kadar gelen son derece profesyonel ve müşteri memnuniyeti odaklı haline, 2. Dünya Savaşı sonrasında gelmiştir.

THY Miles&Smiles Programı

Türk Hava Yolları Miles&Smiles Nedir?

Her havayolu firmasının kendi sadakat programı mevcuttur. Bir nevi pazarlama stratejisi ve müşteri sadakatini hedefleyen havayolu firmaları; devamlı uçuş gerçekleştiren misafirlerine ekstra ayrıcalık tanımaktadır.

Miles&Smiles üyesi olan yolcular, satın almış oldukları ekstra hizmetlerden Miles puanı kazanma fırsatı sunmaktadır. Kazanılan bu mil puanlarla; uçak bileti satın alabilir, daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde her türlü ekstra hizmeti ücret ödemeksizin ekletebilirsiniz.

Star Alliance üyesi bütün havayolu firmalarından satın aldığınız uçak biletlerinden de Miles&Smiles puanı kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız bu puanları da aynı şekilde Star Alliance üyesi olan bütün havayolu firmalarında kolayca kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları Şubesi

İstanbul Havalimanı; IATA kodu IST olan Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük havalimanından bir tanesidir. İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Hava Yolları satış ofisine telefonla ulaşabilmek için 0850 302 54 93’ü arayabilirsiniz.

Türkiye’nin yüz ölçümü en büyük havalimanı olma özelliğinin yanı sıra, Türk Hava Yolları’nın da operasyon merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Tarifeli olarak ilk uçuş 29 Ekim 2018 yılında, Ankara Esenboğa Havalimanı’na yapılmıştır.

Sabiha Gökçen THY Ofisi Nerede?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı; adını ilk savaş pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın temeli 1998 yılında atılmıştır. 5 sene sonrasında havalimanı ilk uçuş için hizmet vermeye başlamıştır. Yapılış maliyeti olarak, ortalama 550 milyon dolar’a maal olmuştur.

Sabiha Gökçen Havalimanı; THY’nin alt kuruluşu olan Anadolu Jet Havayollarının operasyonlarının merkezi konumundadır. Anadolu Jet Havayolları, uçuşlarının büyük bir kısmını İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan icra etmektedir.

Sabiha Gökçen’de bulunan Türk Hava Yolları’nın ofisinin iletişim numarası 0216 456 97 11’dir. Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinden sabit hat ücretlendirilmesi üzerinden kolayca arayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları iletişim hattı

Türk Hava Yolları’nın 444’lü Numarası Nedir?

Her havayolu firmasının müşteri hizmetleri numarası vardır. Türk Hava Yolları gibi küresel ölçekli, Dünya’nın en büyük havayolu firmalarından birisi olan THY, birçok ülkeye özel müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır. THY’nin 444’lü telefon numarası 444 08 49’dur.

Bu telefon numarasının bazı özellikleri bulunmaktadır. En belirgin özelliklerinden bir tanesi de 444’lü telefon numarasını sadece Türkiye’den arayabiliyor olmanızdır. Yurtdışından Türk Hava Yolları’na ulaşmak isteyen misafirler, alternatif olarak 0850 302 54 93’ü araması gerekmektedir.

THY 0850’li Numarası Var mı?

Türk Hava Yolları’nın Türkiye’den ve Dünya’nın her yerinden arayarak ulaşabileceğiniz 0850’li telefon numarası 0850 333 08 49dur. Yurtdışından THY’ye telefon etmek isteyen misafirler +90 kullanarak arama yapmaları gerekmetkdir. Türk Hava Yolları’nı aradığınızda, ilk başta sizi telesekreter karşılamaktadır. Telesekreter’e Miles&Smiles üyesi olmayan misafirler sırasıyla 2-2-2’yi tuşlarlarsa direkt olarak THY’nin müşteri hizmetlerine bağlanabilirler.

THY müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır

Türk Hava Yolları Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır?

Türk Hava Yolları’nın da müşteri hizmetleri numarası 0850 302 54 93’ü aradığınızda, telesekreter sizi karşılamaktadır. Telesekreterin sorularına sırasıyla 2-2-1’i tuşlarsanız THY müşteri hizmetlerine direkt olarak bağlanabilirsiniz.

Miles&Smiles üyesi olan yolcular ise, uçak bileti satın almak için 1’e, daha önce satın aldığınız biletleri değiştirmek veya iptal etmek için ise 2’yi tuşlaması gerekmektedir. THY müşteri hizmetleri temsilcisine bağlandığınızda, sizlerden PNR kodunuzu ve misafir isim soyismi gibi bilgiler talep edilmetkdir.

Yurtdışından Türk Hava Yolları Nasıl Aranır?

Yazımızın üst kısmında belirtmiş olduğumuz gibi, Türk Hava Yolları’nın birçok ülkede, resmi müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır. Yurtdışından Türk Hava Yolları’na ulaşabilmek için, hangi ülkeden aradığınız farketmeksizin +90 850 302 54 93ü arayabilirsiniz.

Bu THY telefon numarasını aradığınızda, operatörünüz sabit hat aramasa üzerinden ücretlendirme yapmaktadır. Her türlü uçak bileti satın alımı veya daha önce satın aldığınız biletlerinizde tarih ve yön değişikliği gibi işlemleri bu müşteri hizmetleri numarasını arayarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonla THY uçak bileti satın alma

Telefonla THY Bilet Nasıl Alınır?

Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti satın almak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de telefonla arama yaparak işlem yapmaktır. Türk Hava Yolları’ndan uçak bileti satın almak isteyen yolcular, THY iletişim numarası olan 0850 840 48 31’i arayabilirler. Telefonla aradığınızda, telesekreterin sorusuna 1’i tuşladığınızda THY müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanacaksınız.

THY müşteri Hizmetleri’ne sefer bilgilerini sorduktan sonra, bütçenize ve zamanınıza en uygun seferi belirledikten sonra, sizlerden yolculuk yapacak misafire ait isim soyismi, doğum tarihi ve TC kimlik numarası talep edilmektedir. Daha sonrasından sizlere bilet bilgilerini iletebilmemiz için mail adresi ve telefon numarası talep edilmektedir.

Bu bilgileri verdiğinizde kredi kartınızla yada ATM kartınızla ödeme yaparak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Kredi kartınızı veya ATM kartınızı sözlü olarak değil de tuşlama yöntemi ile sisteme, herhangi 3. Taraflar tarafından görülmesi imkansız olacak şekilde tuşlayarak girebilirsiniz.

THY uçak bileti iptali nasıl yapılır

Telefonla THY Bilet İptal Edebilir Miyim?

Evet, Türk Hava Yolları’nın iletişim numarası 0850 302 54 92ü aradığınızda, uçak biletinizi iptal etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Biletinizi iptal etmek istediğinizi belirttiğinizde, sizlerden PNR kodunuz yada E-Bilet numaranız istenecektir. Bilet iptali yaptığınızda, işlemi gerçekleştirmeden önce sizlere alabileceğiniz ücret iadesi, varsa mil bilgisi verilmektedir.

THY bilet iptalini telefonla yapmak istemeyen misafirler THY’nin internet sitesi aracılığı ile de gerçekleştirebilirler. Fakat, internet üzerinden iptali daha önce yapmamış misafirler bazı durumlarda yanlış yolcuyu iptal edebilmektedir. Bu gibi durumlarda bilmeniz gereken en önemli konu; THY bilet iptalinin herhangi bir şekilde geri dönüşü yoktur.

Bu demek oluyor ki, Türk Hava Yolları’ndan satın aldığınız biletinizi THY’nin müşteri hizmetlerini arayıp, daha internet sitesi üzerinden iptal ettiğinizde herhangi bir şekilde tekrardan aktif etmek gibi bir durum söz konusu olamıyor. Bu olay sadece THY’ye ait değil, bütün havayollarında geçerli olan bir kuraldır.

Türk Hava Yolları ile ilgili sıkça sorulan sorular

444 0 849 Hangi Numara?

Türk Hava Yolları’nın resmi iletişim numarasıdır. Bu numarayı aramanın en belirgin özelliklerinden bir tanesi sadece Türkiye’den aranabiliyor olmasıdır. Yurtdışından 444 08 49u aramak isteyen misafirler, alternatif olarak 0850 840 48 31’i de arayabilirler.

0850 333 08 49 Kimin Numarası?

Türk Hava Yolları’nın resmi müşteri hizmetleri numarasıdır. Bu telefon numarasının özelliği ise Türkiye ve Dünya’nın her yerinden ücretsiz olarak aranabiliyor olmasıdır.

Aradığınızda THY’nin müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak isterseniz telesekretere sırasıyla 2-2-1’i tuşlamanız gerekmektedir. Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanarak her türlü bilet işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

THY WhatsApp Hattı Var Mı?

Son günlerde bütün havayolları, misafirlerine WhatsApp üzerinden de destek vermektedir. Bu destek hizmetine Türk Hava Yolları da dahil olmuştur. Türk Hava Yolları ile WhatsApp ile iletişime geçmek isteyen misafirler +908503330849 numaradan kolayca iletişime geçebilirler.

Bu WhatsApp iletişim kanalı, sadece uçak bileti satın alımı veya biletinizle ilgili herhangi teknik bir sorun sorduğunuzda yanıt vermektedir. Türk Hava Yolları müşteri şikayetleri veya havalimanı şikayetleri gibi konularda destek almak için telefonla Türk Hava Yolları iletişim numarasını aramanız gerekmektedir.

THY E-Bilet Numarası Nedir?

Her havayolu firmasında satın alınan uçak biletlerine ait PNR kodu ve E-Bilet numarası bulunmaktadır. Bu bilet numarası uygulaması Türk Hava Yolları’nda da geçerlidir. E-Bilet numaranız, her yolcu için benzersiz olacak şekilde, sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır.

Bu THY E-Bilet numarasının ortalam geçerlilik süresi 2 senedir. Bu da 2 sene içerisinde sizler için atanmış olan THY E-Bilet numarası, başka hiçbir yolcuya kesinlikle verilmemektedir. Bu E-Bilet numarası ile, uçuşunuz geçmiş olsa, veya geçmemiş olsa hiç farketmeksizin istenildiğinde bilet detaylarınıza ulaşabilirsiniz.

THY Bilet Numarasına Nasıl Ulaşılır?

Türk Hava Yolları’ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinize ait PNR kodunuz yada E-Bilet numaranıza ulaşmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, otomatik olarak sizlere gönderilmiş olan mail biletinizde THY E-Bilet numarasına ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları İletişim Mail Adresi Nedir?

Türk Hava Yolları ile iletişime geçmek isteyen yolcular, telefonla, WhatsApp aracılığı ile yada mail yolu ile işlem sağlayabilirler. Türk Hava Yolları’na ulaşmak isteyen misafirler destek@turkishairlines.com veya destek@thy.com mail adresine yazarak iletişime geçebilirler.

THY iletişim mail adresi; genelde misafir şikayetleri ve biletleme ile ilgili sorunlarla ilgili durumlarda yardımcı olmaktadır. Havalimanında uçuş rötarları veya uçuşla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda Türk Hava Yolları mail adresi, herhangi bir destek vermemektedir.

Türk Hava Yolları Şikayet Hattı

Türk Hava Yolları’nın en çok önem verdiği durumlardan biri de misafir öneri ve şikayetleridir. Türk Hava Yolları ile ilgili iletişime geçip şikayet kaydı oluşturduğunuzda, ortalama 48 saat içerisinde sorununuz çözüme ulaşmış olur. THY’nin şikayet hattı 0850 333 08 49’dur. Her türlü öneri ve şikayetlerinizi, THY müşteri hizmetlerini arayarak oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz destek talebi sırasında, daha sonra gelişmeleri takip edebilmeniz için sizlere bir takip kodu verilmektedir. Bu takip kodu, mail adresinize ve cep telefonunuza otomatik olarak iletilmektedir. İsteyen misafirler, THY müşteri hizmetleri’nden sözlü olarak da THY şikayet kaydı numarasını da alabilirler.

Şikayet kaydı oluşturduğunuzda, sizlere mail ile mi telefonla mı bilgi verilmesini istediğiniz sorulmaktadır. Tercihinize göre, mail ile yada arayarak sizlere THY detaylı bilgi vermektedir.

Türk Hava Yolları İletişim Hattı ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

Türk Hava Yolları’nı arayıp, internet sitesi aracılığı ile yapamayacağınız birçok işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri sırası ile sayacak olursak aşağıda liste bırakmayı daha uygun bulduk.

  • Uçak bileti satın alma
  • Uçak bileti iptali
  • Bilet değişikliği
  • Bilet açığa alım işlemleri
  • Ekstra bagaj satın alımı
  • Ekstra koltuk seçimi
  • Evcil Hayvan kaydı

Daha birçok işlemi, THY’nin telefon numarasını arayarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları’na Ulaşmak Ücretli Mi?

Hayır, Türk Hava Yolları’nı aramanın ekstra herhangi bir ücreti bulunmamaktadır. Bazı havayolu firmalarını aramak ücretli olabiliyor ama THY’de böyle bir durum söz konusu değildir. Örnek vermek gerekirse Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetlerini aramanın dakikası; operatörünüz tarafından dakikası 1.5 TL olarak faturanıza ekstra olarak yansıtılmaktadır.

Türk Hava Yolları’nı aramanın herhangi bir ücretlendirilmesi bulunmuyor, fakat sabit hattı aramak için operatörünüzde herhangi bir hakkınız yoksa, sabit hattı arama üzerinden ücretlendirme olmaktadır.

Telefonla THY bilet değişikliği yapma

Telefonla THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Her havayolu firmasının, bilet satışının yanı sıra ekstra yan gelirleri de bulunmaktadır. Bu yan gelirlerin büyük bir bölümü uçak bileti tarihi değişikliğinden kaynaklanmaktadır. Türk Hava Yolları’nın da bilet satışının yanı sıra bilet değişikliğinden ekstra geliri bulunmaktadır.

Her havayolunun gelir kaynağı farklılıklar gösterdiği gibi, daha önce satın alınan uçak biletlerinizde tarih değiştirmek istediğinizde de bilet kuralları farklılıklar göstermektedir.

Örnek vermek gerekirse, Pegasus Havayolları’ndan satın aldığınız uçak biletlerinizi ilk 24 saat içerisinde iptal ettiğinizde herhangi bir kesinti olmamasına rağmen, THY ve Anadolu Jet Havayolları’nda bileti satın alır almaz iptal veya değişiklikte kesintiler uygulanabilmektedir.

Buna karşılık, en üst sınıftaki uçak biletlerinde THY ve Anadolu Jet’te uçuşa 72 saat kalana kadar değişiklik yada iptalde kesinti olmuyor. Fakat Pegasus Havayolları’nda bu durum farklılık göstermektedir.

Türk Hava Yolları iletişim hattımız olan 0850 302 54 93 numaralı çağrı merkezimizden, daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. THY bilet değişikliği için özel hizmet veren çağrı merkezi numarası ise 0850 840 23 69’dur. Bu telefon numarası; sadece THY bilet değişikliği veya iptal işlemi için hizmet vermektedir.

Telefonla THY bilet değişikliği yapabilmek için, PNR kodunuzu ve yolcu isim soyismi gibi bilgileri hazır bulundurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler elinde olmayan misafirlerimiz, sisteme verilen cep telefonu numarası, mail adresi ve yolcunun TC kimlik numarası gibi bilgilerini bilmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde THY bilet değişikliği mümkün olmamaktadır.

Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile bilet değişikliği yaparken, biletlerinizde oluşabilecek fiyat farklarını kredi kartınızla yada ATM kartınızla ödeyebilirsiniz. 3D doğrulama ile ödeme yapabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. 3D ödemeye kapalı olan kredi kartınızla herhangi bir işlem yapmanız maalesef mümkün olmamaktadır.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları

THY İletişim Hattından Anadolu Jet Bilet Alabilir Miyim?

Evet, Türk Hava Yolları iletişim hattımız aracılığı ile Anadolu Jet Havayolları’na ait uçak biletlerini de satın alabilirsiniz. Yazımızın üst kısımlarında belirttiğimiz gibi Anadolu Jet Havayolları; Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşudur. Bu nedenle THY iletişim hattımız aracılığı ile, Anadolu Jet’in de her türlü bilet işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece Anadolu Jet Havayolları’nın biletlerini satın alabilmek değil, aynı zamanda bilet iptali, açığa alım veya ekstra bagaj satın alımı gibi konularda da Türk Hava Yolları telefon numaramız 0850 302 54 93’ü Türkiye ve Dünya’nın her yerinden arayabilirsiniz.

Hediye Kutusu

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN
ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Hemen Ara!
Online Bilet Al