Uçak Bileti

Uçak bileti: bir kişinin havayolu şirketi yada seyahat acentesi tarafından satın alınmış, uçak yolculuğu yapmanıza olanak tanıyan bilet çeşididir. Günümüzde ulaşım denildiğinde akla gelen ilk tercih havayolu ile seyahat etmek gelmektedir.

Uçak biletleri; kağıda basılmış yada elektronik ortamda PDF olarak gönderilmiş belge ile seyahat etmeniz mümkündür.

Online Uçak Bileti

Online Uçak Bileti Satın Alınması

Dünya'nın her yerinde, havayolları ile uçuş yapabilmek için seyahat belgesi verilmesi gerekmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte uçak biletleri elektronik ortamda gönderilebilmektedir.

Öyle ki Dünya'nın bir ucundan satın aldığınız uçak bileti'ni anlık olarak çok farklı ülkelerden de anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Online Uçak Bileti

Havayolu Ulaşımı'nın Tarihçesi

İnsanlık, tarihin tüm zamanlarında özgürlüğe ve seyahat etmeye tutun olmuştur. Bu seyahat etme ve özgür olmanın belirli zorlukları da beraberinde getirmektedir.

Tarihte her zaman, şartlar ne olursa olsun insanoğlu o zorlukların üstesinden gelmesini bildiği gibi, Uçak'la seyahat etmenin de kolaylığını bulmuştur.

Türk'lerden de havayolu ulaşımında adını tarihe yardırmış birçok isimler olmuştur.

Bunlardan bazıları aşşağıdaki gibidir;

Lagari Hasan Çelebi

Lagari Hasan Çelebi

Lagari Hasan Çelebi, 17. yüzyılın başlarında havacılığın yeni yeni yayıldığı zamanlarda inanılmaz bir tutkuyla uzay ve hava roketlerine ilgi duymaktaydı.

Öyle ki, barut dolu haznesiyle bir hava roketi denemesi yaparak, ilk diky uçuşu da bu sayede gerçekleştirmiş oldu. Yapmış olduğu bu deneyle birlikte, havacılık sektöründe birçok tabuyu yıkmasıyla birlikte, sektöre yön gösterici olmuştur.

1783'de ilk balon uçuşu ile, havayolu taşımacılığının aslında başlangıcı yapılmış oldu. 1843'te ise, ilk pervaneli uçak patenti'ni William Samuel Henson almış bulunmaktadır.

Türkiye'de 1896'da ise tarihe ismini altın harflerle yazdırmış olan Vecihi Hürkuş'dur. Havacılık tarihimizin en önemli isimlerinden biri olan Vecihi Hürkus, 1896 yılında doğmuştur.

Zamanında değeri bilinmeyen birçok önemli şahsiyet gibi Vecihi Hürkuş'da havacılık tutkusu yüzünden dönemin hükümeti tarafından cezai yaptırımlara maruz kalmıştır.

Bu yaptırım ve cezalara rağmen havacılık tutkusundan bir an bile vazgeçmeyen Vecihi Hürkuş'un eserleri günümüze kadar gelmeyi başaramamıştır. Kendisine ait Vecihi K adını verdiği uçağı bulunmaktadır.

Türkiye'nin ilk türk pilotu olan Süvari Yüzbaşı Feza Evrensev ile İstihkam Teğmen Yusuf Kenan Beyler, Türk ordusunda savaş pilotu olarak görev almıştır.

Türkiye'de havacılık ve uçak bileti sektöründe her geçen gün gelişmektedir. İlk havalimanı olan 1912 yılında Yeşilköy ile Sefaköy arasında bulunan, yakın bir zamanda sivil kullanıma kapatılan Atatürk Havalimanı'dır. İlk adı Yeşilköy Havalimanı olmasına rağmen 1985 yılında ismi Atatürk Havalimanı olarak değiştirilmiştir.

Türkiye'deki Havayolu Firmaları

Türkiye'de Havayolu Firmaları

Türkiye'de tarihten günümüze kadar gelen birçok havayolu firması bulunmaktadır. Bu havayolu firmalarının birçoğunun uçak biletlerini biletreyon.com internet sitemizden satın alabilirsiniz.

Bunların bazıları şöyledir;

THY Uçak Bileti

Türk Hava Yolları Uçak Bileti

20 Mayıs 1933 tarihinde kurulmuş olan Türkiye'nin bayrak taşıyıcı havayolu firması Türk Hava Yolları'nın temelleri atılmıştır.

1935 yılına kadar Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren milli havayolu, 2744 sayılı kanunla birlikte, Bayındırlık Bakanlığına bağlanmıştır. Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları; hizmet hayatına 5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile 1933 Ağustos ayında operasyonlarına başlamıştır.

Türkiye ve Avrupa'nın hemen hemen bütün şehirlerine sefer gerçekleştiren havayolu firması, günümüzde de Avrupa'nın en çok noktaya uçuş gerçekleştiren havayolu seçilmektedir.

Türk Hava Yolları'nın biletlerini biletreyon.com internet sitemizden kolayca satın alabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı bütün seferlerini uçuş ara sayfasından kolayca sorgulayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları'nın uçak biletlerini internet üzerinden değil de ücretsiz çağrı merkezinden satın almak isteyen misafirlerimiz biletreyon.com/thy-iletisim sayfamızı ziyaret ederek, müşteri hizmetlerimizden satın alabilirsiniz.

Anadolu Jet Uçak Bileti

Anadolu Jet Havayolları Uçak Bileti

Anadolu Jet Havayolları; 23 Nisan 2008 yılında Türk Hava Yolları tarafından kurulmuş Türkiye'nin en büyük havayolu firmalarından bir tanesidir. Türkiye'de hemen hemen bütün şehirlere seferler gerçekleştirmektedir.

Operasyonlarını Ankara'dan gerçekleştiren milli havayolu firmamız 2020 yılı ile birlikte dış hat seferlerine de başlamıştır.

Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Türkiye'nin birçok şehrine direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Anadolu Jet Havayolları'nın satışta olan birçok seferini www.biletreyon.com internet sitemizden uçuş arama sayfasından sorgulayabilirsiniz. Dilerseniz de 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz ile de uçak biletlerini satın alabilirsiniz.

Ücretsiz çağrı merkezimize ulaşmak isteyen misafirler biletreyon.com/anadolu-jet-iletisim sayfamızı ziyaret edebilir.

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Havayolları Uçak Bileti

Pegasus Havayolları'nın tarihi 1990'lı yıllara dayanmasına rağmen, geçen süre zarfında birçok büyük havayolu'nun yakalayamadığı başarıyı yakalamıştır. Merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunan havayolu firması, birçok operasyonunu da buradan gerçekleştirmektedir. Türkiye'nin en büyük low-cost havayolu firması olma özelliğini de taşımaktadır.

Havayolu ve uçak bileti sektöründe hizmet veren Pegasus Havayolları, kuruluşunun ilk yıllarında charter uçuşlarla hizmet vermektedir. 2005 yılında Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A.Ş tarafından satın alınmasıyla birlikte aynı senenin aralık ayında tarifeli iç hat uçak bileti satışlarına başlamıştır.

Kısa süre sonra da dış hat uçak bileti seferlerine de başlayan Pegasus Havayolları, günümüzde Türkiye'de hizmet veren en büyük havayolu firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Hizmet verdiği destinasyonlar; Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Orta Asya ve Kuzey Afrika olmak üzere çok büyük bir coğrafyaya yayılmış havacılık operasyonu gerçekleştirmektedir.

SunExpress Uçak Bileti

SunExpress Havayolları Uçak Bileti

SunExpress Havayolları, Antalya'da kurulmuş özel havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ve Lufthansa Havayolları'nın ortak kuruluşu olan SunExpress Havayolları, çoğunlukla Avrupa'daki destinasyonlara sefer düzenlemektedir.

Merkezi Antalya'da olmasına rağmen, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda da ikinci bir merkez açmıştır

SunExpress Havayolları uçak bileti'ni biletreyon.com'dan satın alabileceğiniz gibi, biletreyon.com/sunexpress-iletisim sayfamızı ziyaret ederek de ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak satın alabilirsiniz. Kredi kartına peşin fiyatına 9 taksite kadar SunExpress uçak bileti satın alma imkanımız aynı zamanda müşteri hizmetlerimizde de geçerlidir.

Biletreyon'dan online bilet nasıl alınır ?

Biletreyon.Com'dan uçak bileti arama sayfası aracılığı ile kolayca biletinizi satın alabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtışı bütün havayolu firmalarının biletlerini anlık olarak karşılaştırarak, fiyat avantajını yakalayabilirsiniz.

Biletreyon güvenilir site mi ?

Biletreyon Türkiye ve Dünya'nın en gelişmiş SSL sertifikalarından olan EVSSL kullanmaktadır. Ticaret bakanlığı'nın vermiş olduğu ve Türkiye'de sayılı E-Ticaret sitesinin sahip olduğu güven damgası'na sahiptir.

Biletreyon'da bütün havayolu firmaları var mı?

Biletreyon'da Türkiye ve Dünya'nın bütün havayollarının ortak olarak kullandığı IATA sistemine bağlı olarak tüm uçuşlar listelenmekte ve kredi kartınızla kolayca satın alımı yapılabilmektedir.

Uçak biletini çağrı merkezinden alabilirim?

Biletreyon internet üzerinden bilet satışı yaptığı gibi, aynı zamanda ücretsiz müşteri hizmetleri numarası olan 0850 303 07 07'den de uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir. İnternet'den uçak bileti satın alımında sorun yaşayan misafirler, aynı fiyat avantajı ile biletreyon çağrı merkezinden de biletlerini kolayca satın alabilirler.

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Hemen Ara!
Online Bilet Al