Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri

THY Müşteri Hizmetleri, yolcuların THY telefon numarası ihtiyacı olduğu her an bilinmesi gereklidir. Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerine bağlanarak hızlıca sorunlarınızı çözebilir veya bilet satın alma, bilet değiştirme, bilet iptali gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

THY Müşteri Hizmetleri : 0850 333 08 49

Türk Hava Yolları, tüm müşterilerine profesyonel destek sağlamakta ve 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri

Makalemizde şu alt başlıkları okuyabilirsiniz;

Sunduğu çözümler ile müşterilerinin uçuş öncesi ve sonrası tüm sorunlarını çözmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan THY, uçuşun sonuna kadar her konuda destek vermektedir. Her çağrı merkezinde olduğu gibi THY de müşterilerini ilk aramada telesekreter ile buluşturuyor. Bu sekreter ile THY müşteri hizmetleri ile kısa sürede bağlantı kurabilirsiniz.

THY çok sayıda müşteriye hizmet vermekte ve müşterilerine birçok imkan sunmaktadır. Müşteri Hizmetleri ile soru, şikayet, öneri ve diğer birçok geri bildirim ve sorunuzu doğrudan iletebilirsiniz. Sesli yanıt sistemini beklemeden direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak isterseniz aşağıda önerilen adımları takip edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları hakkında

Türk Hava Yolları Hakkında

20 Mayıs 1933'te temelleri atılan ve kuruluşundan 14 yıl sonra 1947'de ilk uçuşunu yapan Devlet Hava Yolları, Atina'daki uçuşundan dört yıl sonra uçak sayısını 33'e çıkardı.1933'te 5 uçakla başlayan Devlet Hava Yolları , başlangıcından 18 yıl sonra uçak sayısında 6 kat artış gördü.

Aynı zamanda Kıbrıs, Kahire, Beyrut gibi yerlere de uçuşlar başladı. Atatürk Havalimanı bugünkü adıyla 1955 yılında açılmış ve aynı yıl Devlet Ana Yolları adı Türk Hava Yolları olarak değiştirilmiştir. Taşınan yolcu sayısı her geçen gün artmaya başladı. 1956 yılında iki katına çıkarak taşınan yolcu sayısı 394.000'e ulaşmıştır.

1959 yılında Mesut Manioğlu'nun çizdiği yaban kazı logosunu halen taşımakta ve gökyüzünde logo olarak kullanılmaya devam etmektedir. 1961'de Zihni Barın ve Nurettin Gürün Atlantik'i 30 saat geçtiler.

1982 yılında THY, 27 uçak, 4.000 koltuk ve 6.000 çalışanı ile 4 kıtada faaliyet gösteren uluslararası bir hava yolu olmuştur. 1998 yılında web sitesini açtı ve 2000 yılında mile&similes programını başlattı. 2003 yılında online biletleme ve check-in gibi uygulamaları hayata geçirdi. 2008 yılında en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance'a üye olmuştur.

Türk Hava Yolları ile uçmayan kalmasın

Müşteri memnuniyetine ve ikrama büyük önem veren THY, biletlemeden koltuk içi eğlenceye kadar pek çok teknolojiyi kullanarak uçuşlarının konforunu artırdı. Dünyaca ünlü oyuncular ve futbolcularla reklam filmleri çekti. Futbolcu Messi, basketbolcu Kobe Bryant ve ünlü oyuncu Morgan Freeman gibi yıldızlarla çektiği reklam filmleriyle adından söz ettirdi.

2016 yılında sinema dünyasının en büyük yapımlarından biri olan Batman V Superman, Hollywood dünyasında sponsor olarak boy göstermiştir. THY, bugün 400'den fazla uçaklık filosu ve 120'den fazla ülkeye yaptığı uçuşlarla Türkiye'nin en büyük şirketleri arasında yer almaya devam ediyor.

Türk Hava Yolları telefon numarası

THY Telefon Numarası

Türk Hava Yollları, yurtiçi uçak ulaşımında en çok tercih edilen havayolu şirketlerinden biridir. Yurtiçi ve Yurtdışı uçuşlarda sıklıkla tercih edilen havayolu firmaları arasında yer alır. THY İletişim bürosundan veya şubeden, uçuş sonrası bilgiler alabilirsiniz.

THY bilet işlemleri için acenteye veya şubeye gitmenize gerek kalmadan THY İletişim numarası üzerinden işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları ofisi ile görüşmek istiyorsanız, öncelikle THY İletişim merkezini aramanız gerekir. Türk Hava Yolları yabancı dillerde de çağrı merkezi hizmeti veren uluslararası bir firmadır.

Türk Hava Yolları Bonus Mil programına üye olan yolcuların çağrı merkezini aramaları sırasında çoğu zaman yolcuları hakkında herhangi bir bilgi veya kişisel bilgi vermeleri gerekmektedir, çünkü bu bilgilerin tamamı çağrı merkezi personeli tarafından zaten mevcuttur. Yolcular 0850 333 08 49 numaralı telefondan Türk Hava Yolları ile iletişime geçebilirler.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri

THY Müşteri Hizmetleri

Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerine bağlanmak için çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Tüm işlemlerinizi THY telefon numarası ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Bilet değiştirme, bilet satın alma ve bilet iptali ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.

Yolcular THY'yi aradıktan sonra kısa bir süre bekletilecek. Bu kısa bekleme süresinden sonra müşteri hizmetlerine ulaşacaksınız. Beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmak isterseniz yukarıdaki konudan bilgi alabilirsiniz.

0850 333 0849 veya 444 0849 Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz. Bu, müşteri hizmetleriyle bağlantı kurmanızı sağlar.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri hızlı bağlanma

THY Telefon Hızlı Bağlanma

Bağlanmak için 0850 333 08 49'u arayabilirsiniz. Arama başladıktan sonra hiçbir tuşa basmadan beklemelisiniz.

Doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanmak için önce 2 düğmesine basmanız gerekir. Ardından 1 düğmesine basmanız ve beklemeniz gerekir. Ardından, 1 düğmesine tekrar basarak doğrudan müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanacaksınız.

Bahsettiğimiz yöntemi kullanarak hızlı bir şekilde doğrudan THY müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Yukardaki anahtarları girdikten sonra "Sizi hesap yöneticisine yönlendiriyorum, lütfen bekleyin." ses duyulabilir. Bu ton, müşteri hizmetlerine başarıyla bağlandığınız anlamına gelir. Bu, bilet satın alma veya biletle ilgili işlemler yapmanızı sağlar. Bilet alımlarınızda vakit kaybetmeden en uygun fiyatları almanız mümkün.

THY bagaj hakları

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı

Türk Hava Yolları bagaj hakkı, yolcuların güzergâha ve bilet tipine bağlı olarak belirli miktarda bagajı ücretsiz olarak almalarına olanak tanır. Her yolcunun bagaj hakkı farklıdır, bagaj hakkı biletinizin sınıfına göre değişir. Bu nedenle, bagaj hakkınızın ayrıntıları için biletinizi kontrol etmeniz önemlidir.

Bagaj hakkını aşan fazla kilolu veya büyük boyutlu eşyalar için ek ücret uygulanabilir. Ek olarak, uçakta getirebileceğiniz eşya türlerinde aşağıdakiler gibi kısıtlamalar olabilir: Sıvılar veya tehlikeli maddeler.

Bu nedenle, en güncel bilgiler için havayolunun web sitesini kontrol etmek önemlidir. Sorunsuz bir seyahat deneyimi sağlamak için bagajınızı uygun şekilde etiketlemeli, paketlemeli ve check-in yapmalısınız. Bagajınızı kontrol ettirmek için havaalanına zamanında gelmeniz tavsiye edilir.

Türk Hava Yolları'nın uçak bileti sınıfına göre değişen bagaj hakkı bulunmaktadır. Bagaj kapasitesi Economy Class yolcuları için 15 kg, Extrafly yolcuları için 20 kg ve PrimeFly yolcuları için 25 kg'dır.

Bu bagaj hakkı uluslararası yolcular için değişiklik göstermektedir. Economy Class yolcularının 2 adet el bagajı ve 20 kg bagaj hakkı bulunmaktadır. Business Class yolcularının ise 32 kg bagaj hakkı bulunuyor.

THY sıkça sorulan sorular

Sıkça Sorulan Sorular

THY müşteri hizmetleri hangi saatler arasında hizmet vermektedir?

THY müşteri hizmetleri haftanın 7 günü, 24 saat hizmet vermektedir.

THY müşteri hizmetleri telefon numarası nedir?

THY müşteri hizmetleri telefon numarası +90 212 444 0 849'dir.

THY müşteri hizmetleri e-posta adresi nedir?

THY müşteri hizmetleri e-posta adresi customer@thy.com'dur.

THY ile ilgili bagaj kaybı veya hasar durumunda nasıl yardım alabilirim?

Bagaj kaybı veya hasarı durumunda, THY müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, havalimanındaki THY ofislerine veya THY yetkililerine de başvurabilirsiniz.

THY uçuşlarındaki yiyecek ve içecekler ücretli mi?

THY uçuşlarında sunulan yiyecek ve içecekler genellikle ücretsizdir. Ancak, bazı özel menüler veya içecekler ücretli olabilir.

Turkish Airlines

+90 850 302 54 93

Turkish Airlines Uçuşları

Economy Class

Business Class

Hediye Kutusu

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN
ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Hemen Ara!
Online Bilet Al