THY Bilet Değişikliği ve Erteleme

Türk Hava Yolları; Türkiye'nin ve Dünya'nın en fazla noktaya direkt uçuş gerçekleştiren havayoludur. Merkezi İstanbul Havalimanı olan Bayrak Taşıyıcı Havayolu, her geçen gün uçuş filosunu ve uçuş ağını genişletmektedir.

THY Bilet Değiştirme(0850) 840 23 69

THY bilet değişikliği; daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğine verilen genel bir isimdir. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçak biletlerinizi 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden kolayca değiştirebilirsiniz.
Türk Hava Yolları bilet değişikliği

Türk Hava Yolları Bilet Değiştirme Hakkında

Türk Hava Yolları Anonik Ortaklığı, Türkiye'nin milli havayolu firmasıdır. Merkezi İstanbul'da bulunan THY bilet değişikliği, yurtiçi ve yurtdışı birçok noktaya direkt uçuş gerçekleştirmektedir. Uçuşlarının büyük bir bölümünü İstanbul'dan gerçekleştiren havayolu firması, 3. Havalimanı'nın da açılması ile birlikte, seferlerini ve uçak sayısını hızla arttırmaktadır.

Türk Hava Yolları Bilet Değiştirme, Türkiye'nin "yükselen değerleri" ve en Avrupanın en iyi havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları'dır. Kuruluşu 1933 yılına dayanan en eski havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları olarak maceramız 5 uçakla başladı. Bu 5 uçakla başlayan yolculuğumuz, günümüzde kargo ve yolcu uçaklarımız dahil 335 adete yükselerek, kırılması zor bir rekora imza atmıştır.

THY bilet değiştirme, kaydettiği büyüme rakamları ile Dünya'nın önde gelen havayolu firmaları arasında gösterilen Türk Hava Yolları, 2013 yılında almış olduğu havacılık sektörünün Oscar'ı olarak bilinen Avrupa'nın En İyi Havayolu Firması ödülü ile büyümesine hız kazandırmıştır. Almış olduğu kararla, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde filo yaş ortalamasını korunması ve geliştirilmesi amacıyla hizmet kalitesinde çizmiş olduğu yükselen grafiği daha da yukarı taşımakta oldukça kararlı görülüyor.

Hedef 2023 sloganı ile birlikte, 2023 yılının sonunda THY bilet değişikliği, Türk Hava Yolları filosunda kargo uçakları ve yolcu uçakları dahil 500'ün üzerinde aktif hizmet veren uçağa sahip olacaktır. Bu uçak adeti ile Avrupa ve Uzak Doğu'da bulunan birçok havayolu firmasının ulaşamayacağı bir rekora imza atmış olacak.
Bugüne kadar, Türkiye'de Sivil Havacılık tarihinde çok önemli kararlar alarak, sayısız girişime imza atan Türkiye'nin gururu havayolu firmamız uygulamış olduğu yüzde yüz müşteri memnuniyeti misyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir.
Türk Hava Yolları bilet değişikliği

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu

Türkiye'nin en büyük havayolu firması olan Türk Hava Yolları'nın başarısının arkasında hiç şüphesiz, işini en iyi şekilde yapan ve müşteri memnuniyetini ilke edinmiş personelin çalışması yatmaktadır.

Türkiye'de ve Dünya'da en fazla noktaya uçak havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları'nın yönetim kurulunda, M. İlker Aycı, üst yönetimde ise; Bilal Ekşi, Doç. Dr. Murat Şeker, Ahmet Olmuştur, M.Akif Konar gibi sektörde yıllarca hizmet vermiş isimler bulunmaktadır.
Türk Hava Yolları logo
THY Bilet Değişikliği İletişim Bilgileri
✅ THY İletişim :   (0850) 303 07 87
✅ Türk Hava Yolları Telefon :  (0850) 302 54 93
✅ THY Bilet Değişikliği : (0850) 840 48 05
✅ THY Bilet Erteleme : (0850) 840 48 31

THY Bilet Değiştirme İlk Yılları

20 Mayıs 1993 yılında kurulan THY, ilk ismi olarak Havayolları Devlet İşletme İdaresi adı ile misafirlerine hizmet vermekteydi. 1935 yılına kadar Milli Savunma Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren THY bilet değiştirme, 5 uçak ve 23 koltuk kapasitesi ile günümüz şartlarına göre çok düşük bir kapasite ile hizmet vermekteydi.
Türk Hava Yolları bilet değişim nasıl yapılır

Türk Hava Yolları'nın Alt Kuruluşları ve SunExpress

Diğer bütün havayolu firmalarının olduğu gibi THY'nin de birçok ortaklığı ve alt kuruluşu olan havayolu firmaları bulunmaktadır. Bunların en bilindiği Lufthansa Havayolları ve Türk Hava Yolları'nın ortak kuruluşu olan SunExpress Havayolları'dır.

Türkiye ve Avrupa'nın en fazla turist çeken bölgelerine direkt uçuşlar gerçekleştirerek Almanya ve Türkiye arasında turizm köprüsü işlevi gören SunExpress Havayolları'nın merkezi İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda bulunmaktadır.

İzimir ve Antalya gibi Türkiye'nin en önemli turistik destinasyonlarından Avrupanın birçok noktasına direkt olarak uçuş gerçekleştiren SunExpress Havayolları, Lufthansa ile THY'nin ortak havayolu firmasıdır.

Türkiye ve Dünya'da Havayolu Seyahatleri

İnsanlar, tarih boyunca bir yerden başka bir yere devamlı göç etme ihtiyacı duymuşlardır. Bu göçlerin çeşitli sebepleri olsa da en belirgin özelliği ekonomik nedenler olmaktadır. Günümüzde bu göç hareketlerinin, şekli değişmesine rağmen nedenleri çok da fazla değişiklik göstermemiştir. İnsanlar ilk yıllarda günlerce hatta aylarca göç etmek gibi bir durumla sıkça karşılaşırlardı.

Fakat günümüzde gelişen teknoloji ve rekabet ortamının hızla artması ile birlikte bu ortam, her sektörde olduğu gibi havayolu ulaşımının da hızla gelişmesine sebebiyet vermiştir. İlk zamanlarda bir şehirden başka bir şehire seyahat etmek isteyen misafirlerin ilk tercihi otobüs yolculuğu olmaktaydı.

Rekabet ortamının gelişmesi ile birlikte havayolu firmalarının fiyatları hızla düşüş göstermiş ve bu durum misafirler açısından olumlu sonuçlar doğurmuştur. Öyle ki, çoğu zaman otobüs bileti fiyatları ile uçak bileti fiyatları hemen hemen aynı olmaktadır.
Durum böyle olunca da THY bilet değiştirme misafirleri de otobüs yerine uçak ile seyahati tercih etmektedir.

THY Bilet Değişikliği Avantajları

Bir şehirden başka bir şehire seyahat ederken en büyük problemlerden bir tanesi de seyahat süreleridir. Öyle ki, otobüs ile 24 saatte gidebileceğiniz bir yere, THY bilet erteleme ile birkaç saat içerisinde ulaşmanız mümkündür.
Günümüzde zamanın değeri daha da arttığını düşündüğümüzde, fiyat-perfosmans açısından bakılınca her türlü uçak ile seyahat etmek avantaj sağlıyor.
Türk Hava Yolları online bilet işlemleri

Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır ?

Türk Hava Yolları (THY) bilet değişikliği yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Uçak bileti satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralların başında, fiyat olarak uygun olan biletlerin değişip değişmeyeceğidir. Her havayolu firmasının kendine özgü THY bilet değişim kuralları bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları ve alt kuruluşu olan Anadolu Jet Havayolları'nın bilet kurallarından bir tanesi de promosyon sınıfı biletlerde herhangi bir değişiklik yapılamayacağıdır. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapabilmek için 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Uçak bileti değişikliği
yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer kural da, değiştireceğiniz uçak biletinin sınıfıdır. Online olarak THY ve Anadolu Jet'in web sitelerinden biletlerini değiştirmek isteyen misafirler, değiştirecekleri biletin fiyatına bakıp, promosyon sınıfı olup olmadığına dikkat etmedikleri takdirte, ikinci bir değişiklik talep ettiklerinde yapamayabilirler.
Türk Hava Yolları bilet değişikliği nasıl yapılır?

THY Bilet Değiştirme Telefon

THY bilet değiştirme telefon numarası 0850 302 54 93'tür. Bu numarayı Türkiye ve KKTC'den ücretsiz olarak arabileceğiniz gibi, Türkiye dışından da herhangi bir operatörden sabit hatlar arama üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır. Türk Hava Yolları bilet değişiklik hattı aracılığı ile bilet değişikliği, internet üzerinden yapılan değişikliklere göre daha kolay ve pratikdir.

Bunların çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Türk Hava Yolları'nın internet sitesinden bilet değişikliği yapıldığında bazen farklı tarihler veya yön seçilebiliyor ve yeni seçmiş olduğunuz biletin sınıfı promosyon olması durumunda ikinci bir değişiklik malesef yapılamamaktadır.

Fakat THY bilet değiştirme iletişim hattı olan 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile yapacağınız bilet değişiminde herhangi müşteri hizmetleri temsilcisinden kaynaklanan hatalarda, herhangi ekstra bir ücret ödemeden maduriyetiniz kesinlikle giderilmektedir.

THY Yurtdışı Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

THY yurtdışı uçak bileti değişikliği, yurtiçi değişikliğine oranla biraz farlı işleyebilmektedir. Bunuun çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, daha önce satın almış olduğunuz THY yurtdışı promosyon sınıfı uçak biletlerinizde bazı durumlarda değişiklik yapılabilmektedir. Yurtdışı uçak biletlerinde değişiklik yapmak için 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak PNR kodunuzu yada, E-Bilet numaranızı vererek işlem talep edebilirsiniz. Yine aynı şekilde THY'nin internet sitesi aracılığı ile de THY yurtdışı uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Türk Hava Yolları iletişim hattı

THY Yurtiçi Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

THY yurtiçi uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği, yurtdışı bilet değişikliği ile herhangi bir farklılık göstermemektedir. Uçak biletinizi satın aldığınızda, sistem otomatik olarak bir PNR kodu ve bir de E-Bilet Numarası atamaktadır.

Bu PNR kodu ile her türlü işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye ve Dünya'nın bütün operatörlerinden sabit hat üzerinden ücretlendirilen THY bilet değişiklik hattımız 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

THY Promosyon Bilet Değiştirme

Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, Türk Hava Yolları ve alt kuruluşu olan Anadolu Jet Havayolları'ndan satın almış olduğunuz promosyon sınıfı uçak biletlerinizde herhangi bir tarih veya yön değişikliği yapılamamaktadır.

Yurtdışı THY biletlerinde bazı durumlarda promosyon sınıfı olan uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğine sistem izin verebilmektedir. Biletimin Promosyon Olduğunu Nasıl Anlarım ? Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları'ndan satın almış olduğunuz uçak bileti bilgileriniz sisteme vermiş olduğunuz mail adresi ve cep telefonunuza otomatik olarak gönderilmektedir. Sisteme vermiş olduğunuz mail adresinize gönderilen elektronik bilet bilgilerinizde, biletinizle ilgili yapabileceğiniz ve yapamayacağınız işlemler hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

THY Bileti Anadolu Jet Bileti İle Değiştirebilir Miyim ? Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları'nın uçak biletlerini satın alırken her iki havayolunun da biletlerini THY'nin web sitesinden satın alabildiğiniz gibi değişikliğini de aynı sistem üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Hava Yolları'nın uçak biletlerini, Anadolu Jet Havayolları'nın biletleri ile değiştirebileceğiniz gibi, Anadolu Jet'in biletlerini de THY'nin biletleri ile değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için 0850 302 54 93 numaralı THY bilet değiştirme çağrı merkezimizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.
İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları iletişim

Türk Hava Yolları THY İletişim

Türk Hava Yolları'nın Türkiye'den arayabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası 444 08 49'dur. Fakat bu telefon numarasını sadece Türkiye içerisinden arayabileceğiniz için yurtdışından THY müşteri hizmetlerine alternatif olarak 0850 302 54 93 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Bu çağrı merkezimiz aracı kurum olmasından dolayı hizmet bedeli tahsil edilebilmektedir. THY iletişim hattımız aracılığı ile yapabileceğiniz işlemler, yurtiçi ve yurtdışı THY ve Anadolu Jet Havayolları'nın uçak biletlerini satın almak veya daha önce satın aldığınız biletlerinizde tarih ve yön değişikliğ yapmaktır.

Bu konu dışındaki bütün işlem talepleriniz için 0850 333 08 49 numaralı Türkiye ve Dünya'nın her yerinden arayabileceğiniz resmi Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

THY Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

THY bilet değişikliği; ister online olarak, isterseniz de 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Türk Hava Yolları iletişim numarası nedir?

Türk Hava Yolları'nın Türkiye ve Dünya'nın her yerinden ücretsiz olarak arayabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası 0850 302 54 93'tür. Bu numarayı aramanın ücretlendirilmesi; operatörünüz tarafından sabit hat dakikalarınızdan düşülmektedir.

THY Bileti Anadolu Jet'le Değiştirebilir miyim?

Türk Hava Yolları'ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi, THY'nin seferleri ile değiştirebileceğiniz gibi, Anadolu jet'in seferleri ve biletleri ile de kolayca değiştirebilirsiniz.

Uçak Bileti Değişikliğindeki Fiyat Farkı Ne Kadar?

Türk Hava Yolları'nda uçak bileti değişikliği yapmak ekstra ücrete tabidir. Bilet değişiklik işleminde oluşabilecek fiyat farkları; satın almış olduğunuz uçak biletlerine göre değişiklik gösterebileceği için net bir fiyat söyleyememekteyiz. Detaylı bilgi almak için THY bilet değişim hattımızı arayabilirsiniz.

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Hemen Ara!
Online Bilet Al