Pegasus İletişim Bilgileri

Pegasus iletişim, tam adı Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli Türkiye 'nin en büyük Low-Cost havayolu firmasıdır. Her geçen gün, Avrupa ve yurtiçinde yeni varış noktalarına ulaşarak büyümesini sürdürmektedir.

Pegasus Bilet Telefon 0850 302 54 93


Pegasus iletişim hattımız ile uçak bileti satın alabilir, dilerseniz daha önce satın aldığınız Pegasus Havayolları uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapabilirsiniz.

Pegasus Havayolları İletişim Hattı

Makalemizde şu başlıkları okuyabilirsiniz;

Low-Cost Havayolu Nedir ?

Low cost Havayolu, gider ve diğer kalemleri en düşük seviyede tutarak havayolu misafirlerine en düşük fiyatlı uçak bileti satmayı amaç edinen, bir tür pazarlama stratejisidir.

Bu tanıma uygun hizmet veren havayolu firmalarına da low-cost havayolu denilmektedir. Ülkemizde Low-Cost Havayolları'na örnerk gösterebileceğimiz en büyük firma Pegasus Havayolları 'dır.

Pegasus Müşteri Hizmetleri

Düşük Maliyetli Havayolu Pegasus

Düşük maliyetli havayolu, uçak bileti fiyatlarını olabildiğince düşük tutmayı amaçlayan havayolları'na verilen genel bir isimdir. Havayolu sektöründe birçok hizmet ücretsiz gibi görülse de aslında uçak bileti satın alırken misafirlerden ücreti tahsil edilmektedir.

Örneğin uçak içi ikram ve istenilen koltuğu seçme hizmetini havayolları ücretsiz veriyor gibi görülse de, bu hizmetler biletinizin fiyatına dahil edilmektedir. Pegasus Havayolları ve hemen hemen bütün Low-Cost Havayolları, bu hizmetlerin ücretini uçak bileti fiyatlarından çıkartarak, misafirlerine olabildiğince daha ucuz uçak bileti fiyatı sunmayı amaçlamaktadır.

Pegasus Şubesi Telefon Numarası
Pegasus Bilet Telefon (0850) 302 54 93
Pegasus Bilet Hattı (0850) 840 48 31
İstanbul Pegasus (0216) 456 97 11
Şanlıurfa Pegasus (0414) 988 01 61
Ankara Pegasus (0312) 988 14 52
Muğla Pegasus (0252) 988 01 66
Antalya Pegasus (0242) 988 01 66
Gaziantep Pegasus (0342) 988 01 61
İzmir Pegasus (0232) 988 10 17

Pegasus Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı, IATA kodu SAW olarak İstanbul'un Pendik içlesinde bulunmaktadır. İstanbul'un en büyük 2. havalimanı, adını Atatürk'ün manevi kızı olmakla birlikte Türkiye'nin ilk savaş pilotu Sabiha Gökçen'den almıştır.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın temeli 1998 yılının şubat ayına dayanmaktadır. 2001 ocak ayında ise ilk ticari seferlerin düzenlendiği uluslararası havalimanı büyük talep görmüştür. Maliyet olarak 550 milyon Amerikan Doları'na mal olmuştur.

Pegasus iletişim, Türkiye'nin en büyük havalimanlarından birisi olan Sabiha Gökçen Havalimanı merkezli bir firmadır. Yurtiçi ve yurtdışı birçok uçuşunu bu havalimanından gerçekleştirmektedir. Sabiha Gökçen Havalmianı, Türkiye'nin en işlek 2. havalimanı olma özelliğiyle Türk havacılık sektörü için çok önemli bir konumdadır.

Pegasus İletişim hattı

Pegasus İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı , Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük havalimanlarından biri olmasının yanı sıra, Dünya'nın en işlek havalimanları arasında da yer almaktadır. Yüz ölçümü bakımından Avrupa'nın 3. Dünya'nın ise ilk 10 havalimanı olma özelliğini taşımaktadır.

İstanbul Havalimanı Pegasus; İstanbul'un Avrupa Yakası'nda kalmaktadır. Havalimanı'nın ilk etabının açılış tarihi 29 Ekim 2018'dir. Tüm etapları tamamlandığında 76 kilometrekare alanda hizmet verecektir. Pegasus İstanbul Havalimanı, tüm fazları açıldığında yılda 200 milyondan fazla misafire hizmet vermesi hedeflenmektedir.

Pegasus İletişim

İstanbul Havalimanı Pegasus Telefonu

İstanbul Havalimanı Pegasus, 2020 yılında çok kısıtlı destinasyona sefer düzenlemektedir. Pegasus İletişim, İstanbul Havalimanı'ndan sadece İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na sefer duzenlemektedir.

İstanbul Havalimanı'nda bulunan Pegasus satış ofisinin telefon numarasına 0212 988 15 39 veya 0212 988 14 87 ücretsiz Pegasus Çağrı Merkezini arayarak her türlü bilet işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Pegasus'a Ulaşım

Pegasus iletişim hattı, yurtiçi ve yurtdışı uçuş operasyonlarının büyük bir bölümünü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gerçekleştirmektedir. Sabiha Gökçen Pegasus'a ulaşım son derece kolay ve pratiktir. İETT, Havataş veya Taksi ile Sabiha Gökçen'e ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul Havalimanı'na ulaşım son derece kolay ve pratiktir. Birçok otobüs hattı, havaist veya taksi seçeneklerinden herhangi birini kullanarak İstanbul Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

Pegasus İletişim

İstanbul Havalimanı Pegasus'a Otobüs İle Ulaşım

İstanbul'da otobüs ile ulaşmak isteyen misafirler İETT otobüslerini kullanabilirler. Mecidiyeköy, Halkalı ve Atatürk Havalimanı hatlarında seferleri kullanabilirler.

İstanbul Havalimanı'na giden otobüs hatları şu şekildedir; H2 Mecidiyeköy ile İstanbul Havalimanı arasında sefer düzenlemektedir. H3 hattı ise Halkalı ile İstanbul Havalimanı arasında sefer düzenlemektedir. Sırasıyla h4, H6, H7, H8 ve h9 hatları da aynı şekilde İstanbul Havalimanı Pegasus'a ulaşmak için kullanabileceğiniz otobüs hatlarıdır.

Pegasus Ücretli Müşteri Hizmetleri

Pegasus Havayolları'nın Türkiye'den ulaşabileceğiniz ücretli müşteri hizmetleri numarası bulunmaktadır. Pegasus ücretli iletişim hattı 0888 228 12 12'dir. Türkiye'de Pegasus'un ücretli müşteri hizmetlerini aramanın dakikası operatörünüz tarafından faturanıza dakika başına 1,5 TL olarak yansıtılmaktadır.

Pegasus'un ücretli müşteri hizmetlerinden her türlü uçak bileti satın alabilir, daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapabilirsiniz.

Pegasus İletişim

Pegasus'un İstanbul Telefonu

Pegasus'un İstanbul şubesi numarası 0216 456 97 11'dir. Türkiye'den ve Dünya'nın her yerinden İstanbul Pegasus şubesi'ni ücretsiz olarak arayarak her türlü bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul'da bulunan Türkiye'nin en büyük havalimanları; İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'dır. İstanbul'da bulunan Pegasus şubesi, yurtiçinde her yöne uçak bileti satın alabileceğiniz müşteri hizmetleridir. Daha önce satın almış olduğunuz Pegasus uçak biletlerinde tarih değişikliğini de İstanbul Pegasus İletişim'i arayarak yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için biletreyon.com/istanbul-pegasus-iletisim linkimizi tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Pegasus iletişim hattından yapabileceğiniz işlemler sırasıyla şu şekildedir;

 • Pegasus iç hat uçak bileti satın alımı
 • Pegasus dış hat uçak bileti satın alımı
 • Pegasus bilet değişikliği
 • Pegasus iç veya dış hat uçak bileti ekstra bagaj satın alımı
 • Pegasus bilet iptali
 • Pegasus iç veya dış hat uçak bileti açığa alımı
 • Pegasus çocuk bileti kesimi vs.
Pegasus İletişim

İzmir Pegasus İletişim

Türkiye'nin turizm ve havayolu ulaşımı için en önemli destinasyonlarından bir tanesi de İzmir'dir. Pegasus'un İzmir iletişim telefon numarası da (0232) 988 10 17'dir. İzmir Pegasus'a ulaşabileceğiniz bir diğer telefon numarası da 0232 988 12 98'dır.

İzmir Pegasus iletişim hattından yapabileceğiniz işlemler sırasıyla şu şekildedir;

 • Pegasus iç hat uçak bileti satın alımı
 • Pegasus dış hat uçak bileti satın alımı
 • Pegasus bilet değişikliği
 • Pegasus iç veya dış hat uçak bileti ekstra bagaj satın alımı
 • Pegasus bilet iptali
 • Pegasus iç veya dış hat uçak bileti açığa alımı
 • Pegasus çocuk bileti kesimi vs.
Pegasus İletişim

Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Pegasus Havayolları'nın Türkiye'den ulaşabileceğiniz ücretsiz müşteri hizmetleri 0850 250 67 02'dir. Türkiye ve Dünya'nın her yerinden Pegasus ücretsiz iletişim hattını arayabilirsiniz.

Fakat Pegasus Havayolları'nın ücretsiz çağrı merkezinden yapabileceğiniz işlemler kısıtlıdır. Örnek vermek gerekirse Pegasus ücretsiz telefon numarasından sadece daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinde rötar yada uçuş iptali gibi durumlar meydana geldiğinde yardım alabilirsiniz.

Onun dışında Pegasus'un ücretsiz müşteri hizmetlerinden uçak bileti satın alımı yada biletinize ekstra hizmet satın almak için 0888'li ücretli Pegasus iletişim hattını aramanız gerekmektedir.

Pegasus İletişim

Pegasus'un Ücretsiz Telefonunu Arayamaz Mıyım ?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, Pegasus Havayolları'nın ücretsiz müşteri hizmetlerinden alabileceğiniz hizmetler sınırlıdır. Bazı ekstra durumlarda ise, ücretsiz müşteri hizmetlerinden de yardım alabilirsiniz.

Özellikle kış sezonlarında Pegasus ücretli iletişim hattı olan 0888 228 12 12 numaralı müşteri hizmetlerine ulaşamadığınız durumlarda da diğer telefon numarasını arayabilirsiniz.

Lefkoşa - Kıbrıs Pegasus İletişim

Lefkoşa'dan Pegasus'la iletişim kurmak isteyen misafirlerimizin arayabileceği müşteri hizmetleri numarası 0850 250 67 77'dir. Türkiye ve Dünya'da 2019 yılında meydana gelen covid-19 pandemisinden dolayı hatlarda oluşan yoğunluktan dolayı Pegasus Kıbrıs şubesine ulaşmak mümkün olmayabiliyor.

Böyle durumlarda Kıbrıs Pegasus iletişim hattına alternatif olarak 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Kıbrıs Ercan Havalimanı ; Türkiye'den Lefkoşa'ya gidilebilecek tek havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Pegasus Havayolları, Türkiye'den direkt olarak İstanbul(Sabiha Gökçen)-Lefkoşa seferleri düzenlemektedir.

Pegasus İletişim

Pegasus İletişim İç Hat Bagaj Hakları

Pegasus Havayolları'nın iç hatlarda bagaj hakkı olarak serbest bagaj 15 kilogram, el bagajı olarak da 8 kilogramdır. Bu bagaj hakkı Pegasus Ekofly olarak satın alınan iç hat bagajları için geçerlidir.

Pegasus iletişim Ekstrafly olarak satın alınan iç hat biletlerde serbest bagaj hakkı 20 kilogram, el bagajı da yine Ekofly'da olduğu gibi 8 kilogramdır.

Pegasus İletişim Dış Hat ve Kıbrıs Bagaj Hakkı

Pegasus iletişim dış hat uçuşlarda bagaj kuralı olarak 2 seçenek sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Pegasus SüperEko ve Pegasus Eko paketleridir. SüperEko paketlerde sadece 8 kilogram el bagaj hakkı bulunmaktadır.

Serbest bagaj hakkı Pegasus SüperEko paketlerde bulunmamaktadır. Pegasus dış hat Eko pakette ise standart olarak 20 kilogram serbest bagaj hakkı, 8 kilogram da el bagajı hakkı bulunmaktadır.

Covid-19 pandemisinden dolayı tüm iç hat, dış hat ve Lefkoşa uçuşlarında Pegasus Havayolları İletişim için kabin bagajınız 8 kilogramın 4 kilogramı uçağın içine, diğer 4 kilogramı da uçağın altına, yani serbest bagaj yerine vermeniz gerekmektedir.

Pegasus İletişim

Pegasus Express Bagaj Hizmeti

Pegasus Havayolları'nın son dönemlerde misafirlerine sunmuş olduğu Express Bagaj Hizmetini de kullanabilirsiniz. Pegasus Telefon Express Bagaj Hizmeti'nin aktif olduğu havalimanları listesine www.flypgs.com/express-bagaj linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pegasus Telefon Numarası

Pegasus Havayolları'nın Türkiye'den arayabileceğiniz resmi müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12'dir. Lefkoşa ve yurtdışından Pegasus'a telefon etmek isteyen misafirler 0850 250 67 77 'li numarası yada 0850 250 67 02 'yi arayabilirler. Almanya'dan Pegasus'a ulaşmak isteyen misafirler 021197539025 numaralı Pegasus telefonu'nu arayabilirler.

Pegasus'un İngiltere çağrı merkezi numarası da 0 3333003555'dir. Her türlü uçak bileti işlemlerinizi Pegasus iletişim hattını arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonla Pegasus Uçak Bileti Almak

Pegasus Havayolları'nın uçak biletlerini ücretli telefon numarasından satın alabileceğiniz gibi Pegasus ücretsiz çağrı merkezimiz 0850 302 54 93'ü  arayarak da satın alabilirsiniz.

İster yurtiçi, isterseniz de yurtdışı Pegasus uçak bileti satın alabileceğiniz müşteri hizmetlerimizi Türkiye'nin her yerinden arayarak kredi kartınızla yada ATM(Bankamatik) kartınızla satın alabilirsiniz.

Pegasus İletişim

Pegasus Bilet Değişikliği Telefon

Pegasus Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerini 0850 840 48 05 'li ücretsiz telefon numarasını arayarak değişim yapabilirsiniz. Uçak bileti değişim işlemlerinde yeni istediğiniz uçuşla sizin uçuşunuz arasında fiyat farkı çıkabilmektedir.

Böyle durumlarda kredi kartınızla ödeme yaparak Pegasus bilet değişiklik işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Pegasus bilet erteleme hakkında daha detaylı bilgi için biletreyon.com/pegasus-bilet-degistirme linkini tıklayabilirsiniz.

Pegasus Müşteri Hizmetleri Numarası nedir?

Pegasus Havayolları'nın resmi müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12'dir. Bu numara Türkiye'den aramaya açık olduğu gibi, dakika başına 1,5 tl gibi bir ücret tahsil etmektedir. Bu numaraya alternatif olarak 0850 302 54 93 numaralı çağrı merkezimizi de arayabilirsiniz.

Telefonla Pegasus'dan bilet nasıl satın alınır?

Telefonla Pegasus Havayolları'ndan uçak bileti satın almak isteyen misafirler 0850 840 48 05' li numarayı arayabilirsiniz. Bu telefon numarası ile yeni bir uçak bileti satın alabileceğiniz gibi, daha önce satın almış olduğunuz biletlerinizde tarih ve yön değişikliği de yapabilirsiniz.

Pegasus Müşteri Hizmetleri nerede?

Pegasus Havayolları'nın müşteri hizmetleri konum olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndadır. Fakat birebir havalimanına giderek işlem gerçekleştiremezsiniz. Bu durumda yapmanız gereken; Pegasus Telefon Numarası'nı arayarak işlem gerçekleştirmektir.

Pegasus Müşteri Hizmetleri nasıl aranır?

Pegasus Müşteri Hizmetleri'ni Türkiye'den aramak isteyen kullanıcılar direkt olarak 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini arayabilirler. Bu numaraya alternatif olarak 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi de arayarak her türlü bilet işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus bilet değişikliği ücretli mi?

Her havayolu firmasında olduğu gibi Pegasus Havayolları'nda da bilet değişikliği işlemleri için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret, daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizin sınıfına ve uçuşunuza kalan süreye göre değişiklik göstermektedir.
Ahmet Çakır profil resmi
Ahmet Çakır
11/11/2020

Pegasus Havayolları'nın Türkiye'den aranabilen iletişim numarasına yurtdışından bir türlü erişemedik. 0888'li Pegasus iletişim hattınız zaten ne Türkiye'den ne yurtdışından çalışmıyor. 0850 250 67 77'li Pegasus telefon numarasını arayınca da telefon açılıyor 1 saniye sonra kendiliğinden otomatik olarak kapanıyor. Zar zor bi numara buldumda oradan rötar yapan uçuşumu değiştirebildim.

Benimde aynı sorunu yaşayan yolcular 0850 250 67 02'li Pegasus Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirler. Öteki türlü gerçekten internette birçok telefon numarası olmasına rağmen hiçbirisi çalışmıyor. Bileti değiştirmek için o kadar uğraşıyoruz, müşteri temsilcisi Pegasus Bilet İşlemleri sayfamızdan da yapabilirsiniz diyor.

Keşke uçuşumuz rötar yaptığında, Pegasus biletlerinizi ücretsiz değiştirmek için şu linki tıklayın gibi birşey düşünseydiniz. Bizler zorda olsa ulaşabildik ama Pegasus'a ulaşamayan diğer yolcular madur olabilir.

Ahmet Çakır profil resmi
Fatih Cakir
01/01/2021

Geçen gün Pegasus'un ücretsiz müşteri hizmetlerini arayıp uçak biletimi kolayca satın aldım. Aradan 2 gün geçtikten sonra aynı numarayı arayıp biletimi değiştirmek istediğimde ise bir türlü Pegasus'un 0850 250 67 77'li ücretsiz müşteri hizmetlerine ulaşamadım.

Bileti satın alırken hiçbir problem olmadan satın alabiliyorsunuz, değişiklik yada açığa alım işlemleri için bir türlü Pegasus'la iletişim kurulamıyor. Allah'tan acentenin birini aradım da, 0850 250 67 02'li Pegasus'un çağrı merkezi numarasını alabildim.

Onun dışında hiçbir firmanın 0888'li ücretli telefon numarası olmamasına rağmen, Pegasus Havayolları'nın resmi müşteri hizmetlerinin dakikası 1.5 TL olduğunu öğrendim. Böyle birşeyi de ilk defa görüyorum doğrusu.

Ahmet Çakır profil resmi
Mehmet Menekşe
11/01/2021

Pegasus iletişim hattınızdan 12.12.2020 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen'den Bodrum Milas havalimanı'na Pegasus uçak bileti satın almıştım. Satın almış olduğum uçak biletlerinde rötar oldu.

Saat değişikliğine istinaden Pegasus'dan beni aradılar ve yeni tarih belirtmem gerektiğini söylediler. Ben de 2 hafta sonrasına değiştirmek istediğimi, fakat tarihin daha net olmadığını söyledim. Pegasus'dan beni arayan numara 0850 250 67 02'ydi. Bu müşteri hizmetlerini tekrardan arayıp biletimi açığa aldırdım.

Tekrardan aktif etmek istediğim takdirde Pegasus Müşteri Hizmetleri, biletinizde fiyat farkı varsa o farkı ödemeniz gerekir, daha düşük fiyatta bilet bulursanız aradaki fark iade edilmez dedi.

Ben de satın almış olduğum uçak biletinin kesintisiz iadesini talep ettim, iadeyi aldım. Ondan yana bir sorun yok ama bileti açığa aldırdığımızda daha ucuz bir uçak bileti bulduğumuzda neden aradaki farkın iadesinin olmadığını bir türlü anlayamadım.

Ahmet Çakır profil resmi
Mehmet Menekşe
11/01/2021

Pegasus iletişim hattınızdan 12.12.2020 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen'den Bodrum Milas havalimanı'na Pegasus uçak bileti satın almıştım. Satın almış olduğum uçak biletlerinde rötar oldu.

Saat değişikliğine istinaden Pegasus'dan beni aradılar ve yeni tarih belirtmem gerektiğini söylediler. Ben de 2 hafta sonrasına değiştirmek istediğimi, fakat tarihin daha net olmadığını söyledim. Pegasus'dan beni arayan numara 0850 250 67 02'ydi. Bu müşteri hizmetlerini tekrardan arayıp biletimi açığa aldırdım.

Tekrardan aktif etmek istediğim takdirde Pegasus Müşteri Hizmetleri, biletinizde fiyat farkı varsa o farkı ödemeniz gerekir, daha düşük fiyatta bilet bulursanız aradaki fark iade edilmez dedi.

Ben de satın almış olduğum uçak biletinin kesintisiz iadesini talep ettim, iadeyi aldım. Ondan yana bir sorun yok ama bileti açığa aldırdığımızda daha ucuz bir uçak bileti bulduğumuzda neden aradaki farkın iadesinin olmadığını bir türlü anlayamadım.

Hediye Paketi

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN
ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Hemen Ara!
Online Bilet Al