Pegasus bilet değişikliği nasıl yapılır?

Pegasus bilet değişikliği, daha önce satın almış olduğunuz yurtiçi ve yurtdışı uçak biletlerinizde tarih değişikliği veya açığa alım işlemlerine verilen genel isimdir. (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz telefon numaramız aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değiştirme (0850) 840 23 69

Satın aldığınız Pegasus uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapabilmek için müşteri hizmetlerimizi aramadan önce PNR kodunuz, E-Bilet numaranız gibi bilgilerinizin hazır olması gerekmektedir.

Pegasus Bilet Değişikliği

Makalemizde şu başlıkları okuyabilirsiniz;

Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır, Kurallar 

Pegasus Havayolları, ülkemizde hizmet vermekte olan bir hava yolu şirketidir. Ülkemizde ve dünyada eb fazla yolcu taşıması yapan hava yollarından birisidir. Özellikle bilet fiyatları konusunda yolculara büyük bir hizmet sağlayan firma merkez olarak İstanbul'da yer almaktadır.

Geliştirdikleri müşteri temsilcisi kanallarına telefon yolu ile her zaman ulaşılabilmektedir. Ayrıca firma sosyal medya hesapları yolu ile de yolcuların talep ve isteklerine hemen cevap vermektedir. Pegasus Hava Yolları Türkiye dışında pek çok ülkeyede uçuşlar yapmaktadır. Bu uçuşlardan önce bazı sebeplerden ötürü Pegasus bilet değişikliği talebinde bulunulabilir. Bunun için Pegasus hava yollarının kendi yönetmeliklerinde geçerli olan şartlar uygulanmaktadır.

Pegasus Hava Yolları Logo
Pegasus Bilet Değişikliği İletişim Bilgileri
✅ Pegasus Bilet İletişim :   (0850) 303 07 87
✅ Pegasus Bilet Hattı: (0850) 302 54 93
✅ Pegasus Bilet Değişikliği : (0850) 840 48 05
✅ Pegasus Bilet Erteleme : (0850) 840 48 31

Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus İletişim - Müşteri Hizmetleri

Türkiye'nin en büyük low-cost havayolu firması olan Pegasus Havayolları'nın müşteri hizmetleri numarasına ulaşmak isteyen misafirler "Pegasus İletişim" başlıklı makalemizi okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Pegasus Hava Yolları Bilet Değişikliği Hakkında

Pegasus bilet değişiklği, ülkemizde ve dünyadaki önemli ve ismi bilinen hava yollarından birisidir. Pegasus yaklaşık 20 senedir Türkiye'de hizmet vermektedir. Bu hava yolu firmasının kadrosunda işinde son derece deneyimli pilotlar ve uçak içi kabin ekibi bulunmaktadır.

Pegasus bilet erteleme, bu anlamda deneyime ve güler yüzlü hizmet sağlamaya özen göstermektedir. Uyguladıkları uygun fiyat politikası sayesinde her bütçeden insana ulaşmak istemektedir. Uçağı bir lüks değil de normal bir ulaşım aracı haline getirmeye çalışmaktadır. Uçaklarda ise son teknoloji alt yapı ve hizmet bulunmaktadır. Ayrıca günün her anında müşterilere Pegasus bilet değişikliği gibi konularda hizmet vermektedir.

Pegasus Havayolları: ülkemizde 35 tane şehre uçuş bulundurmaktadır. Ülkemizde uçuş ağı en zengin olan firmalardan birisidir. Yurt dışında ise 75 farklı şehre uçuş bulundurmaktadır. Pegasus'un uçuş yaptığı 75 farklı şehirde toplan 42 ülke bulunmaktadır.

Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Bilet Alım İşlemleri
Pegasus uçak bileti değişikliği için, uçuş biletlerinin alımı için pek çok farklı kanal bulundurmaktadır. Bunlardan ilki kendi kurumsal web sitesi üzerindendir. İnternet sitesi üzerinden alınan biletler her kişi için şahsidir ve başkası adına işlem yapılamamaktadır. Bileti için fatura isteyen yolcular içinde elektronik ortamda fatura düzenlenip iletilmektedir.

İnternet sitesi üzerinden yalnızca kredi ve banka kartı ile işlem yapılabilmektedir. Her bir kredi kartı yada banka kartı için en fazla iki bilet üretilmektedir. Biletin oluşturulması için istenilen bilgilerin tam ve eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde Pegasus bilet değişikliği konusunda her hangi bir değişim yapılamayacaktır. 
 
İnternet üzerinden yapılacak olan bilet alımlarında bir seferde en fazla dokuz yolculuk işlem yapılabilmektedir. Daha fazlası için internet sitesi üzerinden işlem yapılmamaktadır. Firma grup bilet alımları içinde internet kanalı üzerinden hizmet vermektedir. Ancak buradan alınacak grup biletleri maksimum dokuz yolcuyu kapsamaktadır.
Pegasus Bilet Değişikliği

THY Bilet Değişikliği ve Erteleme

Daha önce satın aldığınız Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini nasıl yapabileceğiniz konusunda detaylı bilgi verdiğimiz "THY Bilet Değişikliği - Erteleme" başlıklı konumuzu okuyabilirsiniz.

Daha fazla kişide işleme izin verilmemekte ve daha fazla kişi için bilet alımında Pegasus bilet satış noktalarının kullanılması gerekmektedir. Pegasus uçak bilet satışları için hizmet veren başka sitelerde mevcuttur. Bunun dışında Pegasus bilet temini için Türkiye ve dünyanın pek çok yerinde uçak bileti satış acentesi kurmuştur.
Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Bilet Değişikliği Hangi Kanallar Üzerinden Yapılır? 

Pegasus bilet üzerinde yapılacak olan iptal veya değişim işlemleri için 0850 840 48 05 numaralı ücretsiz telefon hattımızı arayabilirsiniz. Pegasus bilet değişikliği için internet kanalını kullandırmaktadır. Dolayısıyla değişiklik yapılacak olan biletin internet ortamında oluşturulması gerekmektedir.

İnternet ortamında oluşturulan ve ödemesi kredi/banka kartı vasıtasıyla yapılmış olan bilet alımlarında yolcu bilet kodu internet üzerinden girilerek bilet üzerinde değişiklik yapılabilmektedir. Ancak bilet üzerinde internet üzerinden işlem yapılabilmesi için henüz uçuşun yapılmaması ve uçuşa en az 2 saat kalması gerekmektedir.

Biletin iptali yada değişikliği için 2 saatlik bir zamandan az kalmış ise bilet iptali yada değişikliği yapılamamaktadır. Diğer yandan Pegasus bilet değişikliği için çağrı merkezine ulaşılabilir. Pegasus çağrı merkezi iptal, değişiklik gibi birçok yolcu sorununu cevaplamaktadır.
Pegasus Bilet Değişikliği
 
Değişiklik ve İadelerde İşlem Bedeli Uygulanmayan Durumlar

Pegasus bilet değiştirme işleminde bazı durumlar dahilinde yapılacak olan değişiklik ve iadelerde herhangi bir ekstra bedel tahsil etmemektedir. Ancak bunun için bazı şartlar vardır. Bilet üzerinde değişiklik yapılması isteniyorsa biletin kesinlikle internet kanalından alınması gerekmektedir.

Eğer bilet internet üzerinden alınmışsa bir gün öncesinde değişiklik yapılmak isteniyorsa tarifeli uçuşlarda herhangi ücret talep edilmemektedir. Yada bilet alınmış uçuşa yirmi dört saat varsa ve üzerinde bir hata fark edilerek otuz dakika içerisinde değişiklik yapılmak isteniyorsa da herhangi bir değişim veya iptal bedeli Pegasus tarafından tahsil edilmemektedir.

Uçuş süresine henüz bir veya üç günlük süre varsa bilet alındığı andan itibaren altmış dakika içerisinde ücretsiz değişikliğe uğratılabilir. Uçuş saatine henüz üç günden fazla varsa bu durumda bilet alındığı andan itibaren bir gün içerisinde değişiklik yapılabilir. Bu durumda da yolcudan ekstra ücret talep edilmemektedir. 
Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Bilet Değiştirme Telefon

Pegasus bilet değiştirme işlemini 0850 840 48 05 numaralı ücretsiz çağrı merkezimiz aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Pegasus Bilet Erteleme İletişim hattımızı arayarak daha önce satın almış olduğunuz Pegasus Havayolları'na ait biletinizin PNR yada E-Bilet numarasını söylemek. Daha sonra konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz Pegasus Bilet Değişikliği konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Pegasus İç Hatlarda Bilet Değişikliği
Pegasus ücretsiz bilet değişimi kriterleri dışında yapılan değişikliklerde iç hatlar için kalan zamana göre ekstra ücret ödenmesi gerekir. Eğer uçuşa iki saat varsa bilet değişikliğinde 55 TL ekstra ücret ödenmesi gerekmektedir. Standart ve promosyonlu biletlerde bu ücret aynıdır.

12 saatten az kalan uçuşlarda promosyon bilet değişikliği yapılamaz. Ancak standart biletlerde ekstra 75 TL ücret ödenerek bilet iptal edilir. Hangi türde olursa olsun 12 saatten az kalan uçuşlarda bilet değişikliği yapılamaz. 
Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Dış Hatlarda Bilet Değişikliği 

Pegasus dış hatlar için alınan biletlerde de değişiklik yapılabilir. Dış hatlardan alınan biletlerde uçuşa iki saate kala olan biletlerde yapılan değişikliklerde stardart biletlerde 50 Euro ekstra değişim ücreti alınmaktadır.

Promosyonlu biletlerde de sınıfa göre 25 ve 50 Euro ekstra değişim ücreti talep edilmektedir. Uçuşa iki saatten az kalan uçuşlarda herhangi bir değişim yapılamaz ve bilet iptal edilemez. Dış hatlarda biletin iptal edilmesi için uçuşa 72 saatten daha uzun bir süre kalması gerekmektedir. Bu durumlarda alınan biletin sınıfına göre 65 Euro ve 85 Euro ödenerek bilet iptal edilebilir. 
Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus KKTC Uçuşlarında Bilet Değişikliği 

KKTC uçuşlarında bilet değişikliği uçuşa 2 saatten daha fazla bir süre varsa 12 Euro ödenerek yapılabilir. Uçuşa 12 saatten kısa bir süre varsa bilet üzerinde değişim yapılamaz ancak 15 Euro ödenerek bilet iptali gerçekleştirilebilir. Uçuşa iki saatten daha az bir süre kalan biletler üzerinde bilet çeşidi ne olursa olsun değişiklik işlemi gerçekleştirilemez.
 
Pegasus'da İç ve Dış Hat Bağlantılı Uçuşlarda Bilet Değişikliği

Bu tip uçuşlarda bilet değişikliği mutlaka 72 veya 24 saatten daha fazla bir süre varsa yapılabilir. 72 saatten daha fazla kalan uçuşlarda ücretin yüzde otuzu kesilmektedir. 24 saat kala yapılan değişiklikler de ise yüzde elli oranında kesinti yapılmaktadır.

Pegasus Bilet Değişikliğiİnternet Üzerinden Pegasus Havayolları Bilet Satışı

Pegasus firması için internetten yapılan bütün bilet alımlarında kredi kartı ve banka kartı üzerinden işlem yapılmaktadır. Bunun içinde ilgili kartın mutlaka visa ya nda master özellikli olması gerekmektedir. Aksi takdirde internet ortamında bilet oluşturulamamaktadır.

Pegasus Uçak Biletinin Geçerlilik Süresi

Pegasus biletlerinde değişiklikler beraber bir bilet bir yıl boyunca geçerlidir. Pegasus hava yollarından alınan açık biletlerde de bir yıllık bir süre ile ilgili bilet geçerlidir. Pegasus tarafından sunulan avantaj biletleri ile business flex biletleri kapsamında yer alan paketler açık biletlere taşınmamaktadır.

Ayrıca alınan biletlerde sınıflar arası geçiş yapılması isteniyorsa bilet sahibinden aradaki fiyat farkı da tahsil edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Pegasus bilet değişikliği nedir?
  Bilet erteleme, seyahat tarihinde değişiklik yaparak varış noktanıza ulaşmanızı sağlayan bir işlemdir.

 2. Pegasus bilet değişikliği hizmeti veriyor mu?
  Evet, Pegasus Havayolları bilet erteleme hizmeti sunmaktadır.

 3. Pegasus bilet erteleme işlemini nasıl yapabilirim?
  Pegasus bilet erteleme işlemini internet sitesi, mobil uygulama, çağrı merkezi veya şubelerimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

 4. Pegasus bilet değişikliği işlemi için ne kadar süre önceden yapmam gerekiyor?
  Bilet erteleme işlemini seyahatten 24 saat öncesine kadar yapabilirsiniz.

 5. Pegasus bilet erteleme işlemi ücretli midir?
  Evet, bilet erteleme işlemi ücretlidir.

 6. Pegasus bilet erteleme ücreti ne kadardır?
  Bilet erteleme ücreti, uçuşunuzun tarihine, seçtiğiniz tarife ve varış noktanıza bağlı olarak değişebilir.

 7. Pegasus bilet erteleme işlemi sadece belirli bir tarihe kadar mı yapılabilir?
  Hayır, bilet erteleme işlemi, seyahatinizi yapmak istediğiniz herhangi bir tarihe kadar yapılabilir.

 8. Pegasus bilet erteleme işlemi sadece belirli bir rotaya mı yapılabilir?
  Hayır, bilet erteleme işlemi, uçabileceğiniz herhangi bir Pegasus rotası için geçerlidir.

 9. Pegasus bilet erteleme işlemi iptal edilebilir mi?
  Hayır, Pegasus bilet erteleme işlemi bir kez yapıldıktan sonra iptal edilemez.

 10. Pegasus bilet erteleme işlemi yapmak için hangi belgeler gereklidir?
  Bilet erteleme işlemi yapmak için ek belgeye ihtiyaç yoktur. Ancak, biletinizin rezervasyon koduna ve yolcu bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır.

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Hemen Ara!
Online Bilet Al