Türk Hava Yolları İstanbul şubesi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul şubesi telefon numarası 0216 456 97 11'dir. Bir yerden başka bir yere seyahat edebilmek için birçok farklı vasıta kullanılır. Otobüsten trene, gemiden uçağa veya özel araca kadar birçok farklı ulaşım yolu mevcuttur.

İstanbul Türk Hava yolları iletişim numarası

Ancak en konforlu ve en rahat edebileceğiniz seyahat uçak seyahatidir. Çünkü uçak seyahatleri günümüzde çok daha kısa sürüyor. Bu da insanların zamandan tasarruf etmesini ve varmak istedikleri yere zamanından çok daha önce ulaşmalarını sağlıyor. Ülkemizde uçak dendiğinde akla ilk gelen ise Türk Hava Yolları firması oluyor.

Ulusal anlamda çok büyük bir marka haline gelen THY, her geçen gün adından daha fazla söz ettiriyor. Özellikle diğer firmalara oranla çok daha konforlu bir yapıya sahip olmasıyla dikkat çekiyor. İçerisinde bulundurduğu koltuklar, diğer firmaların koltuklarına oranla çok daha geniştir. Ön koltuk ile arasındaki mesafede yeterli seviyededir. Ayrıca ikram servislerinin olması da onu diğerlerinden ayırıyor. 

Bugün bir anket yapıldığında en güvenilir hava yolu şirketi THY çıkacaktır. Çünkü Türk Hava Yolları ülkemizin yanı sıra dünyanın da en güvenilir hava yolu şirketlerinin başında geliyor. Bu da firmanın çokça tercih edilmesini sağlıyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı THY telefonu

Sabiha Gökçen THY Telefon Numarası

Ülkemizde uçak trafiğinin en yoğun olduğu yer İstanbul’dur. Nüfus yoğunluğu buradaki en büyük etkendir. Bu sebeple THY’nin en çok hizmet verdiği il de İstanbul’dur. Her iki yakasında da havalimanı bulunan İstanbul’da, Anadolu’da yer alan havalimanı Sabiha Gökçen’dir.

Sabiha Gökçen havalimanı üzerinden uçacak olanlar veya uçmak isteyenler için en çok sorulan sorulardan biri Sabiha Gökçen THY telefon numarası nedir oluyor. İstanbul Sabiha Gökçen THY telefon numarası 0216 456 97 11 ve 0216 588 87 46 olarak belirlenmiştir. Bunlar dışında Sabiha Gökçen havalimanı santralini arayarak, THY bürosuna bağlanabileceğiniz numaralar da bulunur.

Bu numaralar ise şu şekildedir:

 • 0216 588 88 88
 • 0 216 588 80 00

Bu numaralar ile birlikte havalimanı santraline bağlanarak THY ofisine bağlanmak istediğinizi iletebilirsiniz. Talebinizle birlikte direkt olarak ofise bağlanacaksınız.

İstanbul Havalimanı THY telefonu

İstanbul Havalimanı THY Telefon Numarası

İstanbul’un Avrupa yakasında ise iki farklı havalimanı vardır. Biri yeni yapılan İstanbul Havalimanı’dır. Diğeri ise sadece kargo uçuşlarının ve özel uçuşların olduğu Atatürk Havalimanı’dır. İstanbul Havalimanı dünyanın en büyük havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. THY seferleri burada çok daha fazladır. Bu sebeple İstanbul havalimanında THY’nin verdiği hizmetin çok daha üst düzey olması gerekir ki öyle de denebilir. İstanbul Havalimanı üzerinden THY kullanacaklar için havalimanı telefon numarası sıkça aranmaktadır.

İstanbul Havalimanı THY telefon numarası ise şunlardır:

 • 0216 456 03 83
 • 0212 988 14 87

Ayrıca İstanbul Havalimanı santralini arayarak da İstanbul THY ofisine bağlanabilirsiniz.

Türk Hava Yolları uçak biletini telefonla satın alma

Telefonla THY Uçak Bileti Satın Alma

Uçak bileti satın alabilmek için birçok farklı yol bulunmaktadır. THY üzerinden uçak bileti almak için de aynı yollar seçilir. Bunlardan birincisi internet sitesi üzerinden uçak bileti satın almaktır.

Telefonla Türk Hava Yolları'ndan uçak bileti satın almak isteyen misafirlerimiz 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz THY iletişim hattımızı arayabilirler.

İnternet sitesi üzerinden uçak bileti satın almak isteyenler öncelikle hangi alanda bilet almak istediklerini belirtmelidir. Ekonomi veya diğer bölümlerden biri seçilir. Daha sonra ise isterlerse ek ücret ile koltuk numarası da seçilebilir. Ardından bilet kesme işleminde kart bilgileri girilerek, ödeme adımı tamamlanır. 

Bir diğer seçenek ise telefonla THY uçak bileti satın alma işlemleridir. Bunun için ise iki farklı yol vardır. Bunlardan birincisi mobil cihaza indirilen THY uygulaması üzerinden çok daha kolay bir şekilde bilet almaktır.

Burada da tıpkı internet sitesinde olduğu gibi hangi tarihte ne tür bir bilet almak istendiği belirtilir. Fakat kişisel bilgileriniz THY’ye üyesi olduğundan otomatik olarak doldurulur. Böylelikle zamandan tasarruf edilmiş olunur. Telefonla bilet alabilmek için bir diğer seçeneğiniz de THY ofisini aramak olur. THY İstanbul Havalimanı ofisini arayıp ister bilgilerinizle biletinizi kesebilirsiniz, isterseniz de bilet için randevu oluşturup, randevu tarihinize kadar biletinizi ofise giderek alabilirsiniz.

THY 444'ü aramak ücretli mi?

444 08 49 Ücretli Mi?

Hayır, ücretli değildir.  Türk Hava Yolları üzerinden aldığınız biletler veya alacağınız biletler için aklınızdaki soruları sorabileceğiniz birçok farklı hizmet numarası vardır. Bu numaralar hem illere özel hem de genel olarak her yerden ulaşabileceğiniz numaralardan oluşur. En çok bilinen THY müşteri hizmetleri numaralarından biri de 444 08 49’dur. Bu numara THY numarası aslında müşteri hizmetinin de verildiği bir çağrı numarası olarak bilinir. Çoğunlukla herhangi bir soru da aranan ilk numaralardandır.

Peki, 444 08 49 ücretli mi? Önünde herhangi bir alan kodu olmadan aranan numaraların önemli bir kısmı ücretlidir. 444 08 49 çağrı merkezi numarası da ücretli bir numaradır. Ancak THY müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz 0850 ile başlayan ücretsiz numaralar da bulunmaktadır.

İstanbul THY müşteri hizmetleri

THY İstanbul Müşteri Hizmetleri

THY ülkenin en önemli markalarından biri olarak her gün hizmet kalitesini arttıran bir şirkettir. İstanbul içerisinde hemen hemen her semtte bir ofisi bulunur. Bu ofislerin her birinin bir telefon numarası vardır. Bu numaralar arandığında bilet işlemleri yapılır. Semtler haricinde THY’nin İstanbul genelinde hizmet veren müşteri hizmetleri numaraları da bulunur. Bunların birkaçını yazı içerisinde verdik. Genel olarak hem İstanbul hem de ülkenin her yerinden ücretsiz bir şekilde aranacak numaralar bulunuyor.

THY İstanbul müşteri hizmetleri numaraları ise şunlardır:

 • 0850 333 08 49
 • 0850 333 25 38

Bu numaraları aramak bütün operatörler için ücretsizdir. Sadece İstanbul içerisinde değil bütün şehirler için hizmet alabilirsiniz.

THY müşteri hizmetleri 444

THY Müşteri Hizmetleri 444

THY müşteri hizmetleri 444 numarası 0850 303 07 87'dir. Bu numaralar üzerinden yapılan aramalarda ücret alınır. Eğer telefonunuzda dakika varsa ve bu dakika her yöne için geçerliyse o zaman kullandığınız dakika kadar geçerli olur. Eğer faturalı bir hattınız var ise ve bu hat içerisinde her yöne dakika hakkınız kalmamışsa o zaman kullandığınız süre başına belirli bir ücret faturanıza yansıtılır.

Faturasız hat kullanıyorsanız o zaman ücret hattınızın içerisinde bulunan TL’den kesilir. TL’niz bittiğinde ise konuşmanız kesilir. Ancak THY için yaptığınız aramalarda herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız 0850 ile başlayan THY hizmet numaralarını çevirebilirsiniz.

THY telefonla uçak bileti iptal etme

Telefonla Bilet İptal Etme

Bir bilet satın alırken, uçuş tarihinden önce bazı sorunlar ile karşılaşabiliriz. Yaşanan sorunlar sonucunda seyahati iptal etmek gerekebilir. Bu sebeple uçuştan önce bilet iptali yaptırmak gerekir. Bunun için en kolay yol telefonla bilet iptal etme işlemidir. Türk Hava Yolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak iptal edebilirsiniz. Telefonla bilet iptal etmek için 3 farklı yol bulunur.

Bunlardan biri internet üzerinden aldığınız bileti direkt olarak iptal etmektir. Mailinize gelen bilet bildiriminde yer alan iptal seçeneğine tıklayarak biletinizi iptal edebilirsiniz. Bir diğer yol ise uygulama üzerinden iptal etmektir.

Mobil cihazınıza yüklediğiniz THY uygulaması içerisinde yer alan biletlerim kısmına girdikten sonra iptal etme seçeneğine tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra anında biletiniz iptal edilir. Son olarak telefonla iptal etme işleminde başvuracağınız diğer yol müşteri hizmetlerini aramaktır. İptal sonucunda size şartlar söylenir ve onay vermeniz durumunda biletiniz iptal edilir.

Türk Hava Yolları bilet İptal şartları ise şunlardır:

 1. İptal durumunda bilet servis ücretleri geri verilmez.
 2. KKTC’ye olan ve iç hat uçuşlarında, uçuşa 12 saatten az zaman kaldıysa ücret iadesi yapılmaz.
 3. Eğer 12 saatten daha uzun bir zaman kaldıysa iç hatlar için 400 liralık bir kesinti yapılarak para iadesi yapılır. KKTC için ise 750 liralık bir kesinti yapılarak iade işlemi gerçekleştirilir.
 4. İç hatlarda Q, T, L, V, P, W, U sınıflarına ücret iadesi yapılmaz. KKTC’de ise L, V, P, W, U sınıfları için ücret iadesi yapılmaz.
 5. Yukarıda yer alan şartlar aktarmalı uçuşlar için de geçerlidir.
Telefonla THY bilet değiştirme

Telefonla Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Yapma

Zaman zaman biletleri iptal edip, önemli bir miktarı kaybetmek yerine insanlar uçuşlarını erteleme yöntemine başvurabiliyorlar. Bu da bilet değişikliği ihtimalini ortaya çıkarıyor. Telefonla bilet değişikliği yapma işlemi için tercih edilebilecek yolların başında müşteri hizmetlerini aramak geliyor. Ancak bilet değişikliği işleminde de tıpkı iptal işleminde olduğu gibi belirli şartlar bulunuyor.

Bu şartlar ise şu şekildedir:

 1. İç ve dış hatlarda uçuşa 1 saatten az kala herhangi bir değişim yapılamaz.
 2. İç hatlarda uçuşa 1 – 12 saat kala değişikliklerde 400 lira ücret alınır. Aynı zamanda uçuşun yapılacağı diğer tarihte ücret farkı varsa o da alınır. Ancak T ve U arasındaki sınıflar için değişiklik yapılmaz.
 3. İç hatlarda 12 saatten daha uzun süre kalan uçuşlarda 350 TL ücret alınır. Varsa ücret farkı da alınır. Yine T – U arasındaki sınıflar için değişiklik yapılamaz.
 4. Dış hatlarda 1 – 12 saat kala yapılacak değişikliklerde 575 lira + ücret farkı varsa alınır. V, P, W, U sınıfları için değişiklik yapılmaz.
 5. Dış hatlarda 12 saatten daha uzun kalan değişikliklerde 500 TL ücret alınır. V, P, W, U için değişiklik yapılamaz. Ücret farkı varsa alınır.
 6. Uçuştan sonra herhangi bir şekilde değişiklik yapılamaz.
THY İstanbul dış hatlar iletişim

THY İstanbul Dış Hatlar İletişim

Dış hatlarda ilk defa yolculuk yapacak kişilerin birçok bilgiye hakim olması gerekiyor. En önemlisi de kaç saat önceden dış hatlarda olunması gerektiğidir. Bunun yanı sıra aktarma ile dış hatlardan gidecek yolcuların zamanlarını iyi ayarlayabilmesi de sağlıklı bir uçuş için gereklidir. İstanbul’dan dış hatlar yolcuğu yapacaklar için THY İstanbul dış hatlar iletişim numaraları yardımcı olacaktır.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul'daki dış hatlar iletişim numarası (0216) 456 97 11'dir. Türkiye ve Dünya'nın her yerinden sabit hat arama üzerinden ücretlendirilen bu hattımız aracılığı ile her türlü bilet işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Hem bilet alma işlemlerinde hem de diğer merak edilen soruların cevaplanması konusunda müşteri hizmetleri yardımcı olacaktır. Dış hatlar için özel bir iletişim numarası bulunmuyor. Hem 0850 ile hem de 444 ile başlayan numaraların dışında, hangi havalimanından binecekseniz o havalimanının telefon numarasını çevirerek istediğiniz bilgileri alabilirsiniz.

THY İstanbul iç hatlar iletişim

THY İstanbul İç Hatlar İletişim

Dış hatların yanı sıra yurt içinde THY ile seyahat edeceklerin kullandığı iç hatlar bölümünde bulunuyor. Uçuşların önemli bir kısmının yer aldığı iç hatlarda ilk defa seyahat edecek olanlar için bazı bilgileri edinmesi gerekiyor.

Bunun için THY İstanbul iç hatlar iletişim numarasını arayarak edinilmesi gereken bilgilere ulaşılabilir. İç hatlardan seyahat edecek kişilerin en az 1 saat öncesinden havalimanında olması gerekiyor. Uçuştan önce yapılmamışsa check – in işlemi yapılmalıdır. Check – in işlemi sırasında hangi koltukta uçacağını belirlenir ve uçuşunuz onaylanır.

Ayrıca varsa valizleriniz de burada alınır. Valizler kişi başına ekonomi uçuşunda en fazla 15 kilogramdır. Diğer uçuş türlerinde ise 20, 25, 30 kilogram olarak belirlenmiştir. Ancak ek ücret ödeyerek bagaj hakkınızı yükseltebilirsiniz. Uçak içerisine yiyecek ve içecek alınmadığı da bilinmelidir.

Hediye Kutusu

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN
ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Hemen Ara!
Online Bilet Al