İstanbul Pegasus İletişim

İstanbul Pegasus iletişim, merkezi İstanbul'da bulunan 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezine verilen isimdir. Türkiye ve Dünya'nın her yerinden sabit hat üzerinden ücretlendirilen müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile her türlü bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
İstanbul Pegasus İletişim
Ülkemizde özel havayolu şirketi olarak 1990 yılında İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. İç hat seferleri ile başladığı hizmetlerini geliştirerek, uluslararası uçuşlara da başlamıştır.

İstanbul Pegasus iletişim bilgileri sayesinde 42 ülkedeki 111 farklı noktaya yapılan seferler için bilgi alabiliyorsunuz. Filosunda, Airbus ve Boeing marka uçaklar bulunduruyor. Uçaklarındaki yolcu kapasiteleri 130 ile 240 yolcu arasında değişmektedir. Pegasus Havayolları uçuşları, İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanını kullanmaktadır.

Makalemizde şu konuları bulabilirsiniz;

Pegasus Havayolları İstanbul Çağrı Merkezi

Pegasus havayolları, tüm müşterilerine en iyi hizmetleri verebilmek için ücretsiz çağrı merkezi numaraları ile hizmet veriyor. İstanbul Pegasus iletişim numaralarından birisi 0888 228 12 12 hattıdır. Müşteri hizmetleri ile direk iletişim kurmak ve farklı işlemler yapabilmek için 0850 250 67 02 numaralı müşteri hizmetleri numarası aranabiliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunanlar, 0850 250 67 77 numaralı Pegasus iletişim numaralarını arayarak istedikleri bilgileri alabiliyorlar.
İstanbul Pegasus İletişim

Pegasus Hava Yolları Tarihçesi

Aer Lingus, Net Holding ve Silkar yatırım ortaklığı ile 1990 yılında İstanbul’da kurulan Pegasus İstanbul şubesi, havacılık sektöründe uçuş hizmetleri vermeye başlamıştır. 2005 yılında, Sabancı ailesine ait olan Esas Holding A. Ş. Tarafından satın alınmıştır.

2019 yılında, yaş ortalaması 5.3 olan farklı modellerde toplan 83 uçak ile filosunu güçlendirerek hizmetlerine devam etmektedir. İstanbul Pegasus iletişim numaraları üzerinden tüm müşterilerine seferleri ile ilgili bilgi vermekte işlem yapılmasını sağlamaktadır. Günümüzde aktif olarak, Avrupa, Orta Asya, Rusya, Orta Doğu, Afrika bölgelerinde bulunan 42 ülkeye tarifeli seferler düzenliyor. 2010 yılında Pegasus Cargo hizmetleri vermeye başlamıştır.

Pegasus İstanbul Şubesi İle Ekonomik Uçuşlar

Pegasus İstanbul telefon, ekonomik uçak biletleri ile tüm müşterilerine hizmet veriyor. İstanbul’dan diğer şehirlere uçuş yapmak isteyenler, Sabiha Gökçen havalimanından uçağa binebiliyorlar.

Diğer şehirlerden İstanbul’a gelenlerde, Sabiha Gökçen havalimanına iniş yapmaktadır. İstanbul Pegasus iletişim numaralarını arayarak, uçuş öncesinde, seferler ile ilgili her hangi bir gecikme olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Havayolu taşımacılığında sunmuş olduğu ekonomik seçenekler ile çok sayıda kişinin ulaşımlarında Pegasus’u tercih etmesini sağlamıştır. Bazı iç hat uçuşları ile yurtdışı uçuşlarında İstanbul Havalimanını kullanmaktadır. Müşterilerine, havalimanı ulaşım hizmetleri hakkında bilgilendirmeler yapıyor.
İstanbul Pegasus İletişimPegasus İstanbul İç Hat Uçuşları

Pegasus Havayolları İstanbul şubesi uçakları ile yurt içerisinde farklı şehirlere yapılacak yolculuklar, iç hat uçuşu olarak adlandırılmaktadır. Pegasus, yolcu ve yük taşımacılığı yapıyor. Seferleri bulunduğu şehirlerdeki havalimanını kullanırken, İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanını kullanmaktadır.

İstanbul Pegasus iletişim çağrı merkezi numaraları üzerinden, tüm uçuş seferleri ile ilgili müşterilerine destek hizmeti veriyor. Pegasus iletişim ile seyahat yapmak isteyenler, bilet satın alma, bilet iptali, ek hizmet talebi, bagaj hakkı gibi çeşitli konularda istedikleri zaman bilgi alabiliyorlar.
İstanbul Pegasus İletişim

Pegasus İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul Pegasus iletişim çağrı merkezi numaralarını arayanlar, Yeni açılan İstanbul Havalimanına ulaşım seçenekleri hakkında bilgi alabiliyorlar. İstanbul Havalimanı 29 Ekim 2018 yılında açılmış ve İstanbul şehir merkezine 40 km uzaklıkta ve Avrupa yakasında yer almaktadır. Ülkemizin ve dünyanın en büyük havalimanlarından birisidir.

Uçak bileti ile yolculuk yapmak isteyen ve uçağa İstanbul havalimanından binecek olanlar, ulaşım için farklı seçenekleri kullanabiliyorlar. Bunun için Pegasus 7/24 çağrı merkezi numarası olan 0888 228 12 12 hattını arayarak bilgi alabiliyorsunuz. Ulaşım alternatifleri arasında, otobüs, havaist ve taksi seçenekleri bulunuyor.

İstanbul'da Otobüs İle Ulaşım İstanbul Havalimanına gitmek isteyenler, ulaşımlarını İETT otobüsleri ile yapmak isteyenler, Mecidiyeköy, Halkalı ve Atatürk havalimanı hatlarında seferleri olan otobüsleri kullanabiliyorlar. Mecidiyeköy ile İstanbul havalimanı arasında H2 hattı çalışmaktadır. H3 hattı Halkalı ile İstanbul havalimanı, H4, Atatürk havalimanı ile İstanbul havalimanı arasında çalışmaktadır. Daha sonra bu hatlara H6, H7, H8 ve H9 hatları eklenerek şehrin farklı notlarından insanlar İstanbul havalimanına taşınmaya başlanmıştır.

İstanbul havalimanı ulaşım sayfasında, tüm hatlar için belirlenen sefer saatleri ve otobüslerin güzergahları, uğradıkları durak bilgileri güncel olarak yayınlanıyor.
İstanbul Pegasus İletişim

Havaist İle İstanbul Havalimanına Ulaşım

Havaist ulaşım araçları için belirlenen hat numaraları İST-1 ve İST-20 arasında değişmektedir. İstanbul şehir merkezinin belirli noktalarından İstanbul havalimanına gitmek isteyenler, İstanbul Pegasus iletişim bilgilerinden faydalanarak, bulundukları noktaya en yakın Havaist otobüsleri ve sefer saatleri hakkında bilgi alabiliyorlar.

Havaist daha çok metro gibi insanların ulaşımlarında daha çok tercih ettikleri merkezi duraklar ile havalimanı arasında çalışmaktadır. Havaist hatları, Yenikapı, Beylikdüzü, Bakırköy, Otogar, Beşiktaş, Kadıköy, Pendik, Avcılar, Taksim, Sultanahmet, Halkalı gibi merkezlerden kalkmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanına Ulaşım

Pegasus uçuşlarının büyük bir bölümünün gerçekleştirildiği Sabiha Gökçen Havalimanına yolcuların ulaşabilmesi için İETT ve Havataş servisleri kullanılabiliyor. İstanbul Pegasus iletişim çağrı merkezlerini arayanlar, uçuş öncesinde Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım hakkında bilgi alabiliyorlar.

İETT otobüsleri şehrin belirli noktalarına ulaşım yapılabiliyor ve buradan metro, metrobüs hatlarına aktarma yapanlar istedikleri yerlere gidebiliyorlar. Havataş servisleri, genellikleri uçak seferlerine göre hareket saatlerini belirmektedir. Pegasus gibi farklı havayolu şirketleri de Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yaptıkları için yoğunluk durumuna göre 15 dakikada bir seferler düzenlenebilmektedir.
İstanbul Pegasus İletişim

İstanbul Pegasus Bilet İşlemleri

Pegasus uçuşları için bilet işlemlerinizi müşteri hizmetleri ile görüşerek yapabilirsiniz. İstanbul Pegasus iletişim numaralarını arayarak, seyahat tarihinize göre bilet rezervasyon işlemlerinizi ve satın alma işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Bilet alırken, yolcu bilgilerini ve iletişim bilgilerini güncel olarak girmelisiniz.
İsteyenler daha sonra Pegasus sistemleri üzerinden iletişim bilgilerinde değişiklik yapabiliyorlar. Ek hizmet satın alma işlemlerin yine iletişim bilgilerini kullanarak yapacağız iletişimler ile sağlayabilirsiniz. Bilet opsiyonlarından faydalanmak ve avantajlı biletlere sahip olabilmek için Pegasus iletişim bilgilerini kullanmalısınız. İsteyen yolcular uçuş öncesinde biletleri ile ilgili tüm kontrolleri yapabiliyorlar.
İstanbul Pegasus İletişim


Pegasus İstanbul Bagaj Hakları

Pegasus Havayolları, tüm uçuşlarda yolcularına, farklı paket seçenekleri ile bagaj hakları veriyor. İç uçuşlarda, kargo ve kabin bagajı olarak iki türlü bagaj kullanabiliyorlar. Kargo bagajı için her yolcuya Eko paket olarak 15 kg, Avantaj paket olarak 20 kg hakları veriyor. İstanbul Pegasus iletişim numarasını arayanlar, kabin bagajı hakları, bagaj adedi ve ölçü bilgilerini öğrenebiliyorlar.

El bagajı olarak, kabin içerisine alınabilecek ücretsiz bagaj hakkı 8 kg’dır. Kabin içerisine alınacak bagaj en fazla bir adet olabilmekte ve 20x40x55 cm boyutlarında olması isteniyor. Kargo bölümüne alınacak olan bagaj ücretsiz sınırı aştığında kg başına ek ücret ödeniyor. Pegasus dış hat uçuşlarında da el bagajı hakkı 8kg, kabin bagajı haklarının tamamı 20 kg olarak belirlenmiştir.

Pegasus Ek Hizmetleri


Pegasus ile yolculuk yapmak isteyenler, ekstra diz mesafesi, ön koltuk, cam kenarı, birlikte oturmak için koltuk seçimi gibi farklı ek hizmetleri talep edebiliyorlar. Uzun boylu olanlar, yolculuklarını daha rahat yapabilmek için ekstra diz mesafesi talebinde bulunabiliyorlar. Yurtiçi uçuşlarda, bu hizmet için yolcular 20 TL ödüyorlar.

Yurtdışı uçuşlarda ise diz mesafesi koltuk seçimleri için ekstra olarak 7 $ ücret ödüyorlar. Ön koltukta oturmak ve uçağa daha rahat inip binmek isteyenler, ön koltuk seçimi için yurtiçi seferleri için 13 TL, yurtdışı seferleri için 5 $ ek ücret ödüyorlar.
Talep edilecek olan ek hizmetlerin neler olduğunu ve ne kadar ek ücret ödendiğini yolcular biletreyon.com/pegasus-iletisim numaralarını arayarak bilgi alabiliyorlar.

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Hemen Ara!
Online Bilet Al