İstanbul Yeni Havalimanı - 3. Havalimanı THY İletişim

Yeni Havalimanı THY Telefon : (0850) 302 54 93

İstanbul Yeni Havalimanı, halk arasında Üçüncü Havalimanı THY iletişim hattımız (0850) 302 54 93 yurtiçi ve yurtdışı bütün operatörler tarafından ücretsiz olarak aranabilmektedir.

Üçüncü Havalimanı THY telefon
Üçüncü Havalimanı THY telefon

Makaledeki Başlıklar;

Türk Hava Yolları(THY) Tarihçesi

Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları'nın tarihleri çok eskilere dayanmaktadır. 1933 yılının başlarında herşey 5 uçakla başladı. 5 Uçakla başlayan havayolu maceramız günümüzde 338 adet yolcu ve kargo uçağı ile ulaşılması çok zor bir rekora imza atmıştır. İlk günkü heyecanını hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Hava Yolları(THY) İletişim, her geçen gün uçak ve kargo filosunu genişletmektedir.

Kuruluşundan günümüze kadar geçen zaman dilimi içerisinde yakalamış olduğu bu büyüme rakamları ile Dünya'nın ve Türkiye'nin önde gelen havayolu firmaları arasında ilk sıralarda yerini korumaktadır. En fazla büyümeyi 2013 yılında almış olduğu çok önemli bir karar ile Türk Sivil Havacılık tarihi boyunca kırılması imkansız olabilecek bir büyüme katederek, misafirlerine hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Günümüzde son teknoloji sistemlerle üretilmiş Airbus ve Boeing uçaklarla her geçen gün filosunu geliştirmektedir.

Mevcutta bulunan büyük ve orta ölçekli uçakları ile Türk Hava Yolları, kiralanacak ve kira süresi sona erecek olan uçakları ile 2023 yılının sonlarına gelindiğinde filosunda kargo uçakları da dahil toplamda 500 adetten fazla uçağı bünyesinde barındırıyor olacaktır.

Bir diğer makalemizde Türk Hava Yolları'nın uçak biletlerini satın alabileceğiniz yurtiçi ve yurtdışı bilet hattı hakkında detaylı bilgi verdik. THY İletişim başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bugüne kadar, Türk Sivil Havacılık tarihinde eşine az rastlanır düzeyde girişime ve yeniliğe imza atan THY İletişim, bu hizmetlerine bilfiil yerine getirmeye devam etmektedir. Küresel boyutlarda uçak bakımı ve onarımı mühendislik hizmetleri alanında da hizmet veren Türk Hava Yolları, kapasitesi ve kabiliyetini arttırmak için havacılık endüstrisinde kapsamlı bir çalışma yürütmektedir. Bakım ve onarım amacıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda inşa ettiği bakım ve onarım tesisinin 2014 yılı itibariyle havaya geçirilmesi, Türk Sivil Havacılığı tarihinde çok önemli bir yer kaplamaktadır.

İstanbul Havalimanı Benzer Konular


THY ve Star Alliance

Star Alliance ağı Dünya'nın en gelişmiş havayolu ağlarından bir tenesidir. Bu ağın en büyük özelliklerinden bir tanesi de kalitesi kanıtlanmış ve Dünya'da müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan havayolları'nı bünyesinde barındırmasıdır. Star Alliance ağı uluslararası uçak ile geçek ve küresel havayolları birliğidir. Birliğin havayolları pazarlarında kabul gördüğü, Hava Ulaşımı Dünya Pazarı Liderliği Ödülü ve hem Business Traveller Dergisi hem de Skytrax tarafından verilen En İyi Havayolu Birliği ödülleri de dahil olmak üzere birçok uluslararası ödüle sahiptir. Bu birlik Dünya'da bu kadar önemli ödülleri bünyesinde barındırmasından dolayı, kabul görülen havayolları da aynı şekilde kalitesini kanıtladığının en büyük göstergelerinden bir tanesi olarak kabul görmektedir.

Yeni Havalimanı THY Telefon
Yeni Havalimanı THY Telefon

Türk Hava Yolları'nın Kalite Hedefi

Türkiye ve Dünya'nın birçok noktasına direkt olarak uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, bulunduğu konum itibari ile müşteri memnuniyetini en önemli marka misyonu haline getirmiştir. Uçuş sağladığı 122 farklı ülkedeki 304 destinasyonla tüm Dünya'yı birbirine bağlamanın haklı gururunu yaşamaktadır. Türk Hava Yolları'nın kalite hedefleri arasında en önemlisi, açıklamış olduğu büyük ölçekli uçak siparişleri ve uçuş ağına art arda dahil ettiği yeni varış noktaları ile global bir marka olma yolunda kendini kanıtlamaktadır.

Türkiye'nin hemen hemen bütün havalimanlarında gerek Anadolu Jet Havayolları, gerekse Türk Hava Yolları ismi ile havayolu misafirlerine kesintisiz hizmet vermektedir. Türkiye'de en fazla uçuş gerçekleştirdiği havalimanları sırasıyla; Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'dır. 2019 Nisan ayı'nın başı ile birlikte Atatürk Havalimanı'ndan olan bütün uçuşlarını Üçüncü Havalimanı'ndan gerçekleştirecektir.

Sabiha Gökçen THY Telefon
Sabiha Gökçen THY Telefon

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı THY telefon numarası (0216) 456 97 11'dir. Yirmibirinci yüzyılın ilk haftalarından itibaren Türkiye'de yeni bir havalimanı inşasının tamamlanması konuşuldu. İlk kadın pilot olarak kabul edilen Sabiha Gökçen ismi verilen havalimanı'ndan birçok misafir uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Sabiha Gökçen Havaliamnı THY olarak yurtiçi uçuşlarını Anadolu Jet Havayolları tarafından gerçekleştirmektedir.

Fakat bazı destinasyonlarda Türk Hava Yolları olarak da havayolu misafirlerine hizmet vermektedir. Türkiye'de ulaşum ve dış ticaret havacılık gibi hizmetlerin ana üssü olarak planlanan "İleri Teknoloji ve Endüstri Parkı" projesinin ilk adımları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı THY tarafından oluşturulmuştur.

İlk Savaş Pilotu Sabiha Gökçen'in Hayatı

Sabiha Gökçen, 22 Mart 1913 yılında Mustafa İzzet Bey ve annesi Hayriye Hanım'ın altıncı çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Anne ve babasının ölümünün artından, bir süre sonra Bursa'yı ziyaret eden Atatürk tarafından evlat edinilerek kendisine "Gökçen" soyadı verilmiştir. 1996 yılında Amerika'da düzenlenen Dünya'nın en büyük havayolu organizasyonlarından bir tanesi olarak kabul edilen Kartallar Toplandısı'nda dünya havacılık tarihine adını altın haftlerle yazdıran 20 havacıdan bir tanesi seçilmiştir.

Türkiye'nin ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen, 22 Mart 2001 yılında, 88 yaşında hayatını kaybetmiştir. Dünya'da bütün pilotların ilham kaynağı olmayı başarmış ender pilotlardan bir tanesi olmayı başarmıştır.

THY Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı Türk Hava Yolları'na ulaşım konusunda birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. İstanbul şehir merkezinden kişisel otomobilinizle TEM otoyolundan kolayca ulaşabilirsiniz. TEM otoyolundan şehir merkezine direkt olarak bir çıkış tabelası ve otoyolu terk ettikten sonra devam edebileceğiniz yönlendirmeler bulunmaktadır.

Aslında herhangi bir yönlendirmeye ihtiyaç duymadan, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, İstanbul şehir merkezine ulaşım için herhangi bir yönlendirmeye ihtiyaç yoktur. Otoyolu direkt olarak takip ettiğiniz taktirde, İstanbul şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı - Üçüncü Havalimanı THY Telefon

İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları (THY) iletişim numarası (0850) 302 54 93'dür. Dünya2nın en büyük havalimanından biri olan İstanbul Havalimanı THY, 76.5 milyon metrekareye kurulu olup, devasa bir alana sahiptir. İlk etapta 250 milyondan fazla yolcuya hizmet verecek İstanbul 3. Havalimanı THY telefon, aynı anda 2 uçak iniş kalkış yapabilecek kapasitede tasarlanmıştır. Bu olay, basit gibi görülse de, Dünya'da bu şekilde hizmet verebilen havalimanı sayısı bir elin parmaklarını geçmez. İstanbul 3. Havalimanı THY telefon numarası 0850 840 48 05'dir. Dünya'nın her yerinden sabit hat arama üzerinden ücretlendirilen hattan yurtiçi uçak bileti satın alabilirsiniz. Yurtiçi uçak biletinin yanı sıra, yurtdışı uçak bileti de satın alabilirsiniz.

Star Alliance THY
Star Alliance THY

İstanbul 3. Havalimanı Hakkında

Son derece konforlu ve son teknoloji araçlarla geliştirilen İstanbul üçüncü havalimanı, yolcu bilgilendirme masaları, danışma robotları gibi hizmetler de bulunmaktadır. Online olarak rezervasyon yapabileceğiniz, hatta uçak biletlerinizdeki bagajlarınızı kendinizin teslim edebileceğiniz noktalar da İstanbul Yeni Havalimanı'nda bulunmaktadır. Böylece misafirler, havaliamlarında yaşanan yoğunluklardan etkilenmeden uçuşlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Oldukça ferah ve geniş, yolcu bekleme salonlarının yanı sıra biometrik geçiş paıları ile 32 bin metrekarelik büyük bir alana yayılmış, restoran ve cafe'ler misafirlere hizmet vermektedir. Maksimum konfor, minimum bekleme anlayışı ile en ufak detaylar bile düşünülerek tasarlanan İstanbul Yeni Havalimanı THY, uçuşlarını herçekleştiren yolcuların bagajlarını teslim almalarına kalan süreleri bile takip edebilecekleri ekranlar tasarlanmıştır.

100 bin metrekate gibi oldukça büyük bir alana sahip duty free bölgesinde de Dünya'nın ve Türkiye'nin en önemli markalarının avantajlı satış mağazaları da hizmet vermektedir.

Türk Hava Yolları Logo

İstanbul Yeni Havalimanı'na Ulaşım

İstanbul Yeni Havaliamnı'ndan şehir merkezine ulaşım için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Kuzey Marmara Otoyolu veya TEM bağlantı yolu aracılığı ile direkt olarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kuzey Marmara Otoyolu kullanılarak, İstanbul Avrupya yakasında Başakşehir, Göktürk veya Kemerburgaz ayrımlarından çıkmak mümkündür. Halkalı veya Bakırköy tarafına gitmek isterseniz, Başakşehir istikametini takip etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca Kuzey Marmara Otoyolu Sabiha Gökçen Havalimanı'na çıkış bağlantı yolu da bulunmaktadır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak dizayn edilmiş olan 3. Havalimanı THY, 'aracım nerede' uygulaması ile akıllı otopark sistemi de Türk Hava Yolları misafirlerinin hizmetine sunulmaktadır.

Yeni Havalimanı'na Taksi İle Ulaşım
İstanbul Yeni Havalimanı THY'ye taksi ile ulaşım son derece kolay ve pratik olmaktadır. Yeni Havaliamnı'nda konfor ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan yeni sistem taksi hizmeti sunulmaktadır. Yeni havalimanı'na taksi ile ulaşmak isteyen THY misafirleri, günün durumuna göre trafik faktörünü düşünmeleri gerekmektedir.

Yeni Havalimanı THY'ye Otobüs İle Ulaşım
İstanbul Yeni Havalimanı THY'ye otobüs yolculuğu ile ulaşım her geçen gün daha da gelişmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait birçok anlaşmalı otobüs hattı, misafirlerini ulaştırmaktadır. Örneğin Mecidiyeköy Havalimanı mesafesi 37 kilometre'dir. Her 15 dakikada bir sefer düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yolcu başına 16 tl gibi cüzi bir ücret karşılığında havalimanı'nın kapısına kadar THY misafirlerini götürmektedir.

İstanbul'un merkezi yerlerinden ortalama her 15 dakikada bir otobüs ile Yeni Havalimanı'na ulaşmak son derece kolaydır. Kadıköy ve Ümraniye gibi Anadolu Yakası'ndan ulaşmak isteyen THY Yeni Havalimanı misafirleri, her yarım saatte bir sefer düzenleyen belediye otobüslerini kullanabilirler.

Yeni Havalimanı'na Metro İle Ulaşım
İstanbul Yeni Havalimanı'na metro ile ulaşım çalışmaları her geçen gün geliştirilmektedir. Önümüzdeki yılın son aylarına doğru bitecek olan birçok metro hattı aracılığı ile 3. Havaliamnı THY'ye ulaşım çok daha pratik bir hal alacaktır. Bittiğinde Halkalı'ya kaar uzanan bir metro hattının daha yapımına başlanacaktır. Bu da Marmaray'la İstanbul Anadolu yakasından Yeni Havalimanı'na ulaşmak isteyen havayolu misafirleri için büyük kolaylık sağlayacaktır.

İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Hemen Ara!
Online Bilet Al