Havayolları Bilet Değiştirme

Havayolları Bilet Değişim Hattı : 0850 302 54 93


türk hava yolları müşteri hizmetleri

Türk hava yolları müşteri hizmetleriHavayolları bilet değiştirme işlemleri her geçen gün biraz daha kolay hale gelmektedir. Günümüz 21. yüzyılda gelişen teknoloji ve imkanlar hayatımızın her alanında kendisini hissettirmeye devam ediyor. Son zamanlarda gelişen teknolojinin etkisi hiç kuşkusuz havayolu taşımacılığını etkilemişdir. Öyle ki eskiden otobüs yolculuğu ile 24 saat süren yolculuklar, yerini 1 saatlik kısa bir uçak yolculuğuna çoktan bırakmış durumda.

 

Gelişen teknolojinin avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabiliyor. Bunlardan bazıları, otobüs biletlerinde olduğu gibi biletlerinizde tarih ve yön değişiklik gibi işlemler, o kadar esnek ve kolay olmayabiliyor. Örnek vermek gerekirse yaklaşık 1 ay önce satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği gibi bir işlem yaptırdığınızda size ekstra bir ücret çıkacaktır.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır ?

Ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusu günümüzde birçok insanın ortak sorunlarından bir tanesidir. Bilindiği gibi bütün havayolu firmalarında borsavari bir sistem kullanılmaktadır.

Nedir Bu Borsa Sistemi ?

Borsa sistemi dediğimiz bu özellik, uçak biletlerine talep ne kadar fazla ise fiyatlar da aynı oranda yükselerek fiyat denge politikası oluşturuyor. Örnek vermek gerekirse satışa yeni açılan bir uçak bileti 50 TL'den satışa sunulmasına rağmen, 2 ay önce satışa sunulmuş bir uçak biletinde koltuklar daha fazla satılmış olma ihtimali olduğundan fiyatlar 250 - 300 TL'ye kadar çıkmış olabiliyor.

Böyle bir durumda önceden bilet satın almanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da olabiliyor. Örneğin 50 TL'ye 2 ay öncesinden satın alınan bir uçak biletini Türk Hava Yolları'nda bilet değiştirme işlemi istediğinizde, sadece alan vergilerini iade alabilirsiniz ve geri kalan tutar yanar. Herhangi bir tarih değişikliği yapmanız mümkün olmayacaktır. Ama Pegasus Havayolları'ndan satın almış olduğunuz bir uçak biletinde 50 TL'ye de alsanız, 500 TL'ye de alsanız Pegasus flex özelliği eklemişseniz her türlü değişiklik işleminde herhangi bir zararınız söz konusu olmuyor.

türk hava yolları müşteri hizmetleri

THY İletişim

Türk Hava Yolları'nın resmi müşteri hizmetleri 444 08 49'dur. Bu numara dışında arayacağınız bütün numaralar aracı bir firmaya aittir. Bizler de yazımızın başında belirttiğimiz gibi Türsab'a bağlı bir seyahat acentesiyiz.

Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları bilet değişiklik işlemleri: Türkiye'nin ve Dünya'nın en büyük havayolu firmaları arasında yer alan Türk Hava Yolları bilet değiştirme, yapılan yeni havalimanı ile büyümesini katlayarak devam ettireceği sinyalini çoktan verdi.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz THY Bilet Değiştirme adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları'ndan satın aldığınız uçak biletlerinde diğer Pegasus, SunExpress ve Atlas Global havayolları'nın uçak biletlerine oranla daha belirgin kuralları olduğunu söyleyebiliriz. Kuralı çok basit aslında. Promosyon sınıfı olmayan bütün biletler iç hatlarda 30 TL cezai işlemle birlikte Türk Hava Yolları'nda bilet değişikliği gerçekleştirilebilir.  Yurtiçi biletlerde kural bu şekilde olsa da, Türk Hava Yolları yurtdışı bilet değişiklik işlemlerinde durum biraz daha farklı olabilmektedir.

Uçak biletinizin sınıfına göre değişiklik yapacağınız biletlerinizde oluşabilecek fiyat farkları da değişkenlik göstermektedir. Türk Hava Yolları'nda, diğer havayolları'nda olmayan bazı sistemler de olabilmektedir. Bazı yurtdışı biletlerde, gidiş uçuşunu kullanmayan misafirler dönüş uçağını da kullanamayabiliyor. Bu gibi durumları öğrenebilmek için Türk Hava Yolları bilet değişim hattı (0850) 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

THY Dış Hat Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları'nda iç hat veya dış hat uçak biletlerinizde, promosyon sınıfı olmayan biletlerinizde her türlü değişiklik işlemi cüzi bir ücret karşılığında mümkün. Uçak biletinizin sınıfını ve promosyon olup olmadığını öğrenebilmek için 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimizi aramanız yeterlidir. Türk Hava Yolları dış hat uçak biletinizi değiştirmek için yapmanız gereken tek şey ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak yapmak istediğiniz işlemi belirtmek yeterlidir.

antalya havayolları ofisi iletişim

THY Uçak Bileti Güzergah Değişikliği Nasıl Yapılır

THY uçak biletlerinde değişiklik sadece tarihi kapsamamaktadır. Dilerseniz promosyon sınıfı olmayan uçak biletlerinizde güzergahı da değiştirebilirsiniz. Güzergah değişikliklerinde normalde 30 tl cezai işlem uygulanmasının yanı sıra, yeni seçeceğiniz güzergahta alan vergileri farkı var ise, onu da havayolu sizden tahsil edecektir.

Pegasus havayolları bilet değişikliği

Pegasus Bilet Değişikliği

Pegasus Havayolları'nda uçak bileti tarihi ve yön değişiklik işlemleri Türk Hava Yolları'na göre daha esnek olabiliyor. Örnek vermek gerekirse THY'de ve Anadolu Jet'te promosyon sınıfına ait satın almış olduğunuz bir uçak biletinde tarih ve yön değişikliği kesinlikle yapılmamasına rağmen, Pegasus Havayolları'nda ise flex özelliği satın alın yada almayın her türlü değişiklik mümkün.

** Pegasus bilet değişikliği yapmak isteyen misafirlerimiz "Pegasus Bilet Değiştirme" başlıklı makalemizde, yurtiçi ve yurtdışı Pegasus uçak biletlerinizde tarih değişikliğini nasıl yapabileceğiniz detaylıca ele alındı. Okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tabii bu özellik satın alınmadığı taktirde biletlerinizde tarih değişikliği mümkün olsa da, bu demek değilki Pegasus'ta cezasız bilet değiştirme mümkün. Baştan belirtelim, Pegasus flex özelliği olmayan bütün biletlerde cezai işlem uygulanır.

Pegasus Havayolları'nda flex özelliği olmayan biletlerde iç hatlarda 45 tl cezai işlem, dış hatlarda ise biletin sınıfına göre cezai tutar biletinizin sınıfına ve güzergahına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 
THY iletişim
4.7 (67.84%) 35 votes
İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Müşteri Hizmetlerini Ara