Ankara THY İletişim

Ankara THY İletişim - Ücretsiz Müşteri Hizmetleri (0850) 302 54 93

Ankara THY İletişim
(0850) 302 54 93

Türk Hava Yolları Ankara şubesi telefon numarası (0850) 302 54 93'dür. Türkiye'nin bayrak taşıyıcı hava yolu firması olmasına ek olarak her zaman için en nitelikli ve en memnun edici hava yolu firması olarak tanınmaktadır. Buna ek olarak Türk Hava Yolları ile uçulan noktalar da adeta sayılamayacak kadar fazladır. Gerçekten Türk Hava Yolları halen daha dünyanın en çok noktasına uçan hava yolu firması olarak tanınmaktadır. Ankara THY iletişim numarası da bu nedenle sık seyahat eden yolcular tarafından bilinmelidir.

0850 302 54 93 numaralı telefon vasıtası ile bayrak taşıyıcı hava yolu firmasına ulaşmak son derece kolay olacaktır. Aynı zamanda çağrı merkezinin de herhangi bir ücrete tabi olmadığını bilmekte yarar vardır.
Tamamen ücretsiz olarak hizmet sunmakta olan Türk Hava Yolları çağrı merkezi, resmi tatil dönemleri de dahil olmak üzere yedi gün yirmi dört saat aktif olup sorunlara en kısa sürede çözüm üretme odaklı çalışmaktadır.

Ankara Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri: 0850 302 54 93

Türk Hava Yolları Ankara şubesi'ne ait iletişim bilgileri arasında en sık tercih edileni çağrı merkezi telefon numarasıdır. Aynı zamanda çağrı merkezi telefon numarası diğer seyahat acenteleri ile karıştırılmamalıdır. Aksi halde çağrı merkezi hizmetinden ücret talep edilmesi söz konusu olabilir ve birtakım hizmetlerde kalite Türk Hava Yolları iletişim numarası olan 0850 302 54 93 numarasına göre çok daha düşük olabilir. İşte mağduriyetleri engellemek adına her daim en güvenilir numaradan firmaya ulaşmakta yarar vardır.

** Bir diğer makalemizde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini nasıl yapacağınız konusunda bilgi verdik. Linke tıklayarak okumanızı tavsiye ederiz. https://www.biletreyon.com/havayollari-bilet-degisikligi

Türk Hava Yolları ile Hangi Şehir ve Ülkelere Uçabilirim?

Türk Hava Yolları ile uçmanın, hatta direkt olarak uçmanın mümkün olmadığı bir yer neredeyse yoktur. Türk Hava Yolları, dünyanın her yerine direkt uçuşlar icra etmektedir. Aynı zamanda direkt uçuşların söz konusu olmadığı birkaç noktaya da codeshare adı verilen ve ortak uçuş şeklinde gerçekleştirilmekte olan yolculuklar icra edilebilmektedir. Keza Türk Hava Yolları ile uçuş imkanı bulunmayan her yere yakın bir şehre mutlak suretle uçuş icra edilmektedir. Söz misali Bujumbura'ya Türk Hava Yolları her ne kadar uçuş icra etmese dahi bu şehre son derece yakın olan Kigali'ye uçuş gerçekleştirilmektedir.

Ankara THY İletişim Bilgileri
Ankara THY İletişim :   (0312) 988 14 52
Ankara Türk Hava Yolları Telefon :  (0850) 302 54 93
Türk Hava Yolları İletişim : (0850) 840 48 05
Ankara THY Mail Adresi : admin@biletreyon.com

Türk Hava Yollarında Bilet Alma ve İptal Etme İşlemleri

Türk Hava Yolları'nda bilet satın alma ve bilet iptal etme işlemleri pek çok farklı tarifeye göre gerçekleştirilmektedir. İşte bu tarifeler arasında daha ziyade esnek, yarı esnek ve promosyon tarifeler yer almaktadır.
Promosyon biletlerde ilke olarak iptal mümkün değildir. Ancak alan vergileri ve hizmet bedeli ile birtakım harçların iadesi belirli bir zaman öncesinden mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak yarı esnek biletlerde de zaman zaman biletin bir kısmı iade alınabilir.
Nihayetinde esnek biletlerde de tam iadenin söz konusu olamayacağını, ancak ilke olarak biletlerin değiştirilmesinin mümkün olduğu ve birtakım ufak tazminatlar neticesinde biletlerin iptal edilmesinin imkan dahilinde olduğunu bilmekte yarar vardır.

Türk Hava Yolları Olarak Sunduğumuz Hizmetler

Türk Hava Yolları Ankara şubesi tarafından sunulmakta olan hizmetler yolculuk sınıfına göre değişkenlik arz etmektedir. İlk olarak Türk Hava Yolları'nın her uçuşunda seferin gün içerisindeki vaktine ve uçuş süresine göre ikramlar değişkenlik arz etmektedir. Ancak her uçuşta ücretsiz ikramlar yer almaktadır.
Aynı zamanda Türk Hava Yolları yolcularına ücretsiz bagaj hakkı da tanımaktadır. Nihayetinde Türk Hava Yolları tarafından sunulan diğer ek hizmetler de ya tamamen ücretsiz ya da son derece makul fiyatlar ışığında elde edilebilecektir. İşte bu hizmetlerin tamamının neler olduğuna ve şayet varsa ücretlerine Ankara THY iletişim adresi olan 0850 302 54 93 numaralı telefondan ulaşılması mümkün olabilmektedir. Çağrı merkezinden her daim detaylı bilgi alınabilecektir.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri

Türk Hava Yolları'ndan hizmet almak isteyen yolcuların son derece rahat bir şekilde Ankara THY iletişim numarasından çağrı merkezi ile bağlantı kurması mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak yolcuların e posta yoluyla da şirkete ulaşması söz konusu olabilir.
Ancak bu durumda alınacak olan dönütün çok daha uzun sürede elde edileceği hatırlanmalıdır. Ne de olsa anlık bir çözümleme olması söz konusu olmayacak ve en azından birkaç gün içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Buna ek olarak yolcuların acil olan başvuruları ile alakalı olarak zaman zaman çağrı merkezi ya da mail yoluyla iletilen şikayet ve sorunlarda acil kodlaması ile de hizmet sunulabilmektedir.
Ancak bunun için çağrı merkezi personelinden teyit alınması lazımdır. Aksi halde talepler sıradan bir iletişim talebi gibi işlem görecektir.

Türk Hava Yollarının İletişim Numarası

Türk Hava Yolları Ankara şubesi ile iletişim kurmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey elbette çağrı merkezini aramaktır. Aynı zamanda Türk Hava Yolları tarafından yabancı dillerde de çağrı merkezi hizmeti sunulmaktadır.
Türk Hava Yolları özel mil programına üye olan yolcuların ise pek çok zaman çağrı merkezi ile yaptıkları görüşmelerde yolculuları ya da kişisel bilgilerine dair herhangi bir bilgi vermesine gerek olmayacak, zira bu gibi bilgilerin tamamı çağrı merkezi personelinin halihazırda önünde olacaktır. Yolcuları Türk hava Yolları ile 0850 302 54 93 numaralı telefonu kullanarak iletişim kurabilirler.

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı Ne Kadardır?

Türk Hava Yolları ile seyahat edecek olan yolcuların bagaj hakları seyahat ettikleri sınıfa ve istikamete göre değişkenlik arz etmektedir. Ancak genel olarak belirlenmiş olan bagaj üst limiti iç hat uçuşlarında 15 kilogram, dış hat uçuşlarında ise 30 kilogramdır.
Elbette bu rakamlar ekonomi sınıfı yolcuları için geçerlidir. Ekonomi sınıfında seyahat eden yolcuların birer adet sekiz kilogram aşmayan kabin bagajı ve bir adet de bilgisayar çantası, bebek çantası gibi kişisel eşya alma hakları bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları Yolcuları Uçuş Haklarını Ne Zaman Kaybeder?

Yolcuların genel olarak uçuş saatlerinden iki saat öncesinde havalimanında bulunması gerekmektedir. Check in işlemleri iç hat uçuşlarında tarifeli kalkış saatine 45 dakika, dış hat uçuşlarında ise bir saat kala sona erecektir. Aynı zamanda hem iç hem de dış hat uçuşlarında tarifeli kalkış saatine 20 dakika kala uçağa biniş işlemleri sona ermiş olacaktır.

Türk Hava Yolları Özel Yemek Talepleri

Türk Hava Yolları ile seyahat etmekte olan yolcuların özel yemek talepleri uluslararası uçuşlarda karşılanmaktadır. Bu gibi talepler kural olarak ücretsizdir. Dini inanış, rahatsızlık ve özel beslenme alışkanlıkları gibi durumlar göz önüne alınmakta olup, Türk Hava Yolları tarafından sunulan standart yemeklerin tamamı İslami koşullara uygun olarak hazırlanmaktadır.türk hava yolları müşteri hizmetleri

Türk Hava Yolları Uçuşlarını Ağırlıklı Olarak Nereden İcra Etmektedir?

Türk Hava Yolları'nın hem iç hem de dış hat uçuşlarında ağırlıklı olarak seferlerini icra ettiği merkez İstanbul Atatürk Havalimanı'dır. Ancak yeni havalimanına taşınma gerçekleştikten sonra bu merkez İstanbul Havalimanı olarak değişecektir.
Keza Türk Hava Yolları Ankara ve İzmir gibi şehirlerden de iç ve dış hat noktalarına pek çok uçuş icra etmektedir. Türk Hava Yolları'nın alt markası olan Anadolujet ise seferlerini ağırlıklı olarak Ankara merkezli gerçekleştirir. Ankara THY iletişim numaraları ile Anadolujet uçuşları hakkında da bilgi almak mümkün olacaktır.

Ankara THY iletişim

THY İletişim

Ankara THY iletişim

THY İletişim

4.7/5
125
Ankara THY iletişim hattı
İNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Müşteri Hizmetlerini Ara