Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Anadolu Jet Havayolları Türkiye'nin en büyük havayolu firmalarında bir tanesidir. Çoğunluğu yurtiçi uçuşlar gerçekleştiren havayolu; 2021 yılından itibaren Sabaiha Gökçen Havalimanı'ndan yurtdışı seferlerine de başlamıştır.

Anadolu Jet Bilet Erteleme : 0850 302 54 93

Anadolu Jet Havayolları'ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği


Anadolu Jet Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Gelişen teknolojiyle beraber ulaşım yolları artık çeşitleniyor ve uzun yollar kısalıyor. Anadolu Jet Hava Yolları'nın daha da büyümesi ve hava taşıması yapan firmaların artışıyla beraber uzak yerlere giden kişiler ciddi bir avantaj sağlamış oldu.

Gelişen uçak firmaları arasında bulunan Anadolu Jet bilet erteleme hattımız olan 0850 302 54 93 numaralı müşteri hizmetleri ile büyük isimler arasında yer alıyor. Kendisini geliştirmeye devam ediyor. Müşterilerinin konforlu ve güvenli bir seyahat yapması için en iyi hizmeti vermeyi hedefliyor. Müşterileri için birçok hizmet sunuyor. Bunlar arasında yolcu transfer araçları bulunuyor. Bu araçlar sizi alıp hava alanına bırakıyor.
Anadolu Jet İletişim Logo
AnadoluJet İletişim Bilgileri
✅ Anadolu Jet İletişim :   (0850) 303 07 87
✅ AnadoluJet Bilet Telefon :  (0850) 302 54 93
✅ AnadoluJet Bilet Hattı : 0850 840 48 31
✅ AnadoluJet Mail Adresi : info@anadolujet.com

Anadolu Jet Havayolları' kullandığınız zaman indirimli araç kiralaya da biliyorsunuz. Araçlar online olarak kiralanıyor. Ankara, İzmir, İstanbul, Trabzon, Antalya, bodrum gibi illerden kiralık aracınızı alabiliyorsunuz. Anadolu Jet Bilet Satışı Anadolu Jet taşıdığı yolcu sayısında ki artmayla beraber bilet satışlarına devam ediyor. Bu süreçte birçok bilet işlemi yapılması gerekiyor. Bilet alımı, bilet iptali, bilet saatinde değişiklik, erteleme, rezervasyon yapma gibi birçok pürüz meydana gelebiliyor.
Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Yolcuların problemlerinin giderilmesi ve biletlerinin güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlamak uçak firmasının görevidir. Bilet ücretlerinin ve parkurun seçimi seçildiği ülkede ki kurallara bağlıdır. Ülke değişikliğinde bilet satış ve fiyat koşulları değişir. Biletinizi başka bir ülkeden satın alacaksanız Anadolu jetin o ülkede bulunan bilet satış ofisiyle görüşme yapmanız gerekiyor. Türkiye'de görünen iç hatlar uçuş bedeli Anadolu Jet web sitesinden alım yaptığınız takdirde uygulanıyor.

Anadolu Jet bilet değişikliği internet sitesinden yapılacak rezervasyonlar için bir sınırlaması mevcuttur. Anadolu Jet bilet değişikliği en fazla 9 yolcu için ve 6 uçuş için rezervasyon yapmanıza imkân veriyor.
Anadolu Jet Bilet Değişikliği
 

Anadolu Jet Online Bilet Değişikliği

Online olarak yapılan bilet alma işlemlerinde yine bilet değişiklikleri online olarak bilet sayfasından yapılabiliyor. Bilet Üzerinde Değişiklik yazan kısmın içerisinde değiştirme yapılabiliyor. Değişiklik yapmanın şartlarına uyulduğu takdirde bir problem yaşanmıyor.

Peki, Anadolu Jet bilet değişikliği nasıl yapılır?

Dış hatlar için olan biletlerinizde problem varsa ve değişiklik yapmak istiyorsanız satış ofisini aramanız gerekiyor. Rezervasyon ve parkurlarda yapılan değişiklikler için online bilet sayfası kullanılamıyor. Bunun için yine bilet satış ofisini aramanız gerekiyor. Anadolu jetin koltukların seçimi ve uçağın tipini seçme hakkını saklı tutma hakkıma sahiptir.

Anadolu Jet Bilet Tarihi Değişikliği

İlk defa yapılan uçuşlarda yapılan rezervasyonu 72 saat 365 gün arasında yapabiliyorsunuz. Web sitesini bu işlem için kullanabildiğiniz gibi biletinizi herhangi bir Türk Hava Yolları satış ofisinden de alabiliyorsunuz.

Ancak unutmamanız gereken bir konu vardır. Biletinizi rezervasyon yaptıktan sonra siz alana kadar geçen sürede bilet fiyatında değişiklik olabilir. Bilet aldığınız ülkede ki fiyat üzerinden satılır. Başka bir ülkeye gidip rezerve ettiğiniz biletin fiyatı o ülkeye bağlı olarak değişmiş olabilir. Anadolu Jet web sitesinde yer alan öde ve uç linkiyle beraber yurt dışı bilet işlemlerinizi gerçekleştire biliyorsunuz. Anlaşma yapılan bankalarla Türkiye'de işlem yapılan bilet için ödeme kabul ediliyor.

Elektronik biletin düzenlenmesi için rezervasyondan sonra ödeme işlemini yapmış olmanız gerekiyor. Öncelikle 355 gün ve 72 saat rezerve tutma sınırı vardır. Daha sonrasında bileti almazsanız biletiniz tekrar satışa çıkacaktır. Havale, EFT, kredi kartı gibi ödeme yöntemlerinden birisiyle bilet ücreti tahsil edilince elektronik biletiniz kesilir. Yolcuların ödeme işlemi yapılmış olan kartın sahibi olma zorunluluğu yoktur.
Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Anadolu Jet Ödeme İşleminden Sonra Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Yolcu bileti satın aldıktan sonra bilet üzerinde değişiklik yapmak isterse Türk Hava Yolları ofisine gidip müracaat etmesi gerekiyor. Ödeme işlemi sırasında kullanılan kredi kartının bileti alan kişinin yanında getirmesi gerekiyor. Kredi kartının kendisine ait olduğunu kanıtlamak için ise kimlik kartı belgesini de beraberinde getirmelidir.

Biletin iptali, tarihinin değiştirilmesi ve iade edilmesi gibi konuların hepsinde aynı işlem uygulanır. Rezervasyon kaydında bulunan belirtilen ilk uçuşundan önce Türk Hava Yolları ofisine gelerek başvuruda bulunması gerekir.

Ödeme yapılan kart sanal kart ise bu sanal kartın bağlı bulunduğu gerçek kartı da yanınızda Türk Hava Yolları ofisine götürmeniz gerekiyor. Self- Check-in yararlanmanız için kredi karınızı kullanmanız gerekiyor. Bu durum için sanal kartınız geçerli olmuyor.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Kuralları

Anadolu Jet Havayolları'ndan satın almış olduğunuz biletlerde değişiklik veya erteleme işlemleri; bilet üzerinde değişim yapmak için web sitesinden ve mobil uygulamadan kredi kartınız ile aldığınız biletlerde yapılabiliyor. Ödül biletlerde değiştirme işlemi gerçekleşmiyor.

Üzerinde daha önce hiçbir işlem yapılmamış ve seyahatten 2 saat öncesine kadar olan biletler işleme alınır. Kredi kartıyla biletini alan yolcular 3D Secure işleminden geçmediyse kredi kartlarının kontrolü sonrasında değişiklik hakkından faydalanabiliyorlar.

Biletinizi alt veya üst sınıf ile değiştirmek istiyorsanız aradaki fiyat farkı tahsil edilmesine hazırlıklı olmalısınız. Bilet değiştirme işlemleri için sizden bir daha biletleme ücreti alınır. İşlemler 18 yaşından küçükler için en az 1 tane yetişkinle beraber yapılır. Biletinizde daha öncesinde yapmış olduğunuz değişiklikler yeniden yapmanıza engel olur. Web sitesi üzerinden değişiklik yapamazsınız.

Anadolu Jet Promosyon Bilet Değişikliği

Anadolu Jet promosyonlu uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği için promosyon sınıf bilete sahipseniz biletinizde değişiklik yapamazsınız. Kıbrıs için tarih ve parkur değişikliği yapılmıyor. 0-2 saat arasında iç hat seferleri için 75 TL cezai işlem uygulanıyor.

Sınıf farkı için ücret alınır ve değişikliğin servis bedeli için de sizden 12,99 TL alınıyor. 2-12 saat arasında sadece alınan ceza bedeli değişir ki buda 50 TL olarak belirleniyor. Uçuşa 12 saatten daha fazla var ise bedel 30 TL oluyor.
Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Anadolu Jet Bilet Online Nasıl Değiştiriliyor?

Bilet üzerinde değiştirme yapmak için anadolujet.com adresine gidiyorsunuz. Karşınıza çıkan sayfa da yer alan online işlemleri seçiyorsunuz. Bunun içerisinde yer alan rezervasyonlarım yazan kısma tıklıyorsunuz. Buradan karşınıza çıkanlardan bilet değişikliği kısmını seçiyorsunuz.

Gelen ekranda sizden birtakım bilgiler istenir. İstenen bilgiler rezervasyon kodu ve yolcu soyadı oluyor. Bu bilgilerin girişini yapıyorsunuz. Böylece web sitesi üzerinden yapmış olduğunuz tüm rezervasyonları görür hale geleceksiniz. Yine aynı sayfa da yer alan yolculuğumu değiştirmek istiyorum alanına giriyorsunuz.

En son olarak artık istediğiniz uçuş tarihiyle ve saatiyle ilgili değişiklik yapmak kalıyor. Anadolu Jet işleminizin başarılı olduğuna dair size bir e-posta atıyor ve süreç sonlanıyor.

Anadolu Jet Ücretli Koltuklarda Yapılan Değişiklikler Yolcular koltuklarını uçağa bindikten sonra bile koltuklarında değişim yapabilirler. Anadolu Jet, yolcularının almış oldukları koltuklarda ki gereksinmelerinin karşılandığı ya da karşılanmadığı durumlara karar verme hakkı vardır.

Yolculara alternatifler sunulur ve ücretli koltuk bedelleri yolculara iade edilmiyor. Ücretli koltuk seçen kişi bu hakkını devredemiyor. Yolcu eğer biletini değiştirirse ücretli koltuk seçimi bedelini geri alamaz. Bu hakkı yeni biletine devredilmez.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Yolcu kendi talep ederek uçuşunu iptal etmeyi istiyorsa yine ücretli koltuk tutarını alamayacaktır. Eğer yolcu dışında Anadolu Jet tarafından kaynaklanan bir iptal olmuşsa yolcu ücretli koltuk seçimi bedelini talep edebilir.

Eğer yolcu koltuğundan memnun kalmamışsa ve isteği dışında olumsuz durumlar yaşanmışsa yolcu ücretli koltuk bedelini talep edebiliyor. Kabin görevlilerinden bu durumu tutanak altına almalarını yolcu istemelidir.
biletreyon.com/thy-bilet-degistirme adlı makalemizi okuyarak, yurtiçi ve yurtdışı THY uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
BültenİNDİRİM VE PROMOSYONLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Hemen Ara!
Online Bilet Al